بورس تهران 15 تومان به ازای هر سهم سود تقسیم کرد/ شروع معاملات سهام عدالت در بورس از سال جاری/ شرکت بورس 200 میلیارد تومان افزایش سرمایه می‌دهد

بورس تهران 15 تومان به ازای هر سهم سود تقسیم کرد/ شروع معاملات سهام عدالت در بورس از سال جاری/ شرکت بورس 200 میلیارد تومان افزایش سرمایه می‌دهد
خلاصه اخبار

روز گذشته در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بورس تهران پس از تقسیم سود 15 تومانی به ازای هر سهم با افزایش سرمایه 200 میلیارد تومانی این شرکت موافقت شد.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، روز گذشته در پژوهشگاه نیرو برگزار شد. 

در این مجمع علی صحرایی، مدیر عامل بورس تهران، ارزش بازار بورس تهران را تا پایان سال مالی ۹۷ مبلغ ۶۸۳ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد که تا کنون ارزش بازار به ۹۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

علی صحرایی، در مجمع عمومی سالانه بورس تهران از صدور حکم بهره برداری ساختمان بورس تهران در سعادت آباد، خبر داد و گفت: چهارشنبه گذشته این حکم صادر شده و قابل اجرا است.

وی در ادامه ارایه گزارش عملکرد هیات مدیره بورس تهران در سال مالی ۹۷، گفت: با توجه به حکم دیوان عدالت مبنی بر بهره برداری از ساختمان جدید، سازوکارهای معاملات سهام عدالت در بورس تهران تا پایان سال ۹۸ انجام می شود.صحرایی افزود: زیرساخت های لازم مانند دیتاسنتر در ساختمان سعادت آباد ایجاد شده است و بر همین اساس امکان معاملات سهام عدالت و الکتریکی کردن فرایند پذیرش شرکت ها در بورس تهران نیز فراهم شده است.

مدیرعامل بورس تهران اظهار کرد: با توجه به نیازهای بازار سرمایه، کمیته تخصصی توسعه در راستای بازنگری مستمر مقررات و ارایه ابزارهای نوین، در بورس تهران افزوده شده است.وی افزود: پیشنهاد دیگر برای توسعه بورس تهران، دامنه نوسان شرکت هایی که سهام شناور و نقدشوندگی بالایی دارند و دارای چشم انداز سودآوری بیشتر هستند، از ۵ به 10 درصد افزایش یابد که کمیته توسعه بر آن نظارت خواهد کرد.

صحرایی بورس تهران را نیازمند بازنگری در بازار عمده دانست و گفت: از آنجایی که بازار سرمایه بسیار شفاف است، در بخش معاملات عمده نیازمند تغییر و تحولات هستیم.

این گزارش می‌افزاید، در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، ۱۵ تومان سود به ازای هر سهم در سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ توزیع شد که سهامداران حقیقی را راضی نکرد.

به گزارش خبرنگار با اقتصاد، هیات مدیره بورس تهران پرداخت سود سهامداران حقیقی را از نیمه دوم مرداد اعلام کرد.

سود خالص بورس تهران در سال مالی ۹۷، مبلغ ۸۹ میلیارد تومان، سود و زیان انباشته ۱۰ میلیارد تومان و مانده قابل تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.همچنین از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای افزایش سرمایه و ۲۲ میلیارد تومان اندوخته احتیاطی در نظر گرفته و مابقی برای تقسیم در نظر گرفته شد.

گفتنی است؛ هیات مدیره بورس تهران، زمان اجرایی شدن دیتا سنتر را از ابتدای مهرماه ۹۸ اعلام کرد.

در پایان و در حاشیه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، مجمع فوق العاده برای انتخاب هیات مدیره نیز برگزار شد که با رای گیری شفاهی، اعضای هیات مدیره در سمت‌های شان انتخاب و ابقا شدند.

هم‌چنین افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی شرکت بورس تهران مورد موافقت سازمان بورس قرار گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.