بورس به قله رسید + شرکت‌های پر سود

بورس به قله رسید + شرکت‌های پر سود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، معاملات امروز (یکشنبه) بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که روند رو به رشد این بازار نسبت به روز گذشته کندتر بود و شاخص کل این بازار با 732 واحد رشد در رقم 410 هزار و 964 واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز 772 واحد رشد و […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، معاملات امروز (یکشنبه) بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که روند رو به رشد این بازار نسبت به روز گذشته کندتر بود و شاخص کل این بازار با 732 واحد رشد در رقم 410 هزار و 964 واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز 772 واحد رشد و رقم 126 هزار و 787 واحد را ثبت کرد.

امروز 696 هزار معامله به ارزش 37 هزار و 119 میلیارد ریال انجام شد که نسبت به روز گذشته کاهش داشت. همچنین مخابرات ایران، پتروشیمی جم و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پالایش نفت بندرعباس، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان و شرکت ارتباطات سیار ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را بر بورس گذاشتند.

بانک‌های تجارت و ملت، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا، پالایش نفت اصفهان، س. صنایع شیمیایی ایران و ایران خودرو نمادهای پربیننده بورس بودند.

رشد نامحسوس فرابورس

در این سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس 23 واحد رشد کرد و در رقم 5297 واحد ایستاد. معامله گران فرابورس امروز 335 هزار معامله انجام دادند که 18 هزار و 972 میلیارد ریال ارزش داشت. این تعداد معامله نسبت به روز قبل افزایش و ارزش آن نسبت به روز قبل کاهش داشت.

در بازار امروز پتروشیمی مارون، صنایع ماشین‌های اداری ایران و فرابورس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و سهامی ذوب آهن اصفهان، تولید نیروی برق دماوند، شرکت آهن و فولاد ارفع و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را بر فرابورس گذشاتد.

نمادهای پربیننده فرابورس سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، فرابورس ایران، صنایع ماشین‌های اداری ایران، قاسم ایران و توسعه مولد نیروگاهی جهرم بودند.