به آلتکوین‌های قدیمی دل نبندید

به آلتکوین‌های قدیمی دل نبندید

کریپتو فراس (Crypto Feras)، یکی از سرمایه‌گذاران مشهور بیت‌ کوین، به فعالان جامعه ارزهای دیجیتال هشدار داده و از آن‌ها خواسته است تا روی آلت کوین‌های به شدت قدیمی سرمایه‌گذاری نکنند.

 او در این توییت اعلام کرده است که ۹۹.۹۹ درصد از ارزهای دیجیتال نمی‌توانند از یک چرخه کامل عبور کنند و به هیچ وجه انعطاف‌پذیری بیت کوین را ندارند. کریپتو فراس تاکید کرده است:

  • هیچ وقت نباید روی ارزهای دیجیتال قدیمی سرمایه‌گذاری کنید. ۹۹.۹۹ درصد از آلت کوین‌ها هیچ وقت نمی‌توانند بیشتر از یک چرخه بیت کوین دوام بیاورند. ارزهای دیجیتال در مرحله اول توسط شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر و نهنگ‌ها نگهداری و فروخته می‌شوند. مشکل آن جا است آن‌ها در مرحله دوم یعنی خرید و فروش توسط خرده‌فروش‌ها دوام نمی‌آورند.

علاوه بر این، کریپتو فراس باور دارد که بذر نابودی نهایی آلت ‌کوین‌ها در فرآیند چرخه اول کاشته می‌شود و چرخه دوم بیشتر توسط سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و بی‌تجربه‌ای هدایت می‌شود که به قول او «خرده‌فروش‌های فقیری مثل خودمان» هستند.

علاوه بر کریپتو کراس، تحلیلگران زیادی هم روی این نکته تاکید کرده‌اند که اکثر آلت کوین‌ها نمی‌توانند به رقابت پایداری با بیت کوین دست یابند. این معامله‌گر هم سعی کرده است روی بی‌ثباتی و ریسک ذاتی بازار ارزهای دیجیتال، به ویژه آلت کوین‌های قدیمی تاکید کند.

وب سایت کوین ادیشن «Coin Edition» هم در یکی از گزارش‌های خود اعلام کرده ۱۲ هزار و ۱۰۰ ارز دیجیتال اساساً فعالیت‌ خود را متوقف کرده‌اند و نه در دسته توکن‌های «فعال» و نه «غیرفعال» قرار می‌گیرند. این وب سایت توکن‌های مذکور را تحت عنوان ارزهای دیجیتال زامبی معرفی کرده است؛ چراکه هیچ فعالیت خاصی در سال گذشته نداشته‌اند.

منبع: Coinedition

برچسب‌ها
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *