به‌روزرسانی بیت کوین کش؛ این ارز دوباره به ۱۰ رمزارز برتر پیوست

به‌روزرسانی بیت کوین کش؛ این ارز دوباره به ۱۰ رمزارز برتر پیوست

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

بیت کوین کش در آستانه به‌روزرسانی بعدی شبکه خود قرار دارد. با افزایش 36 درصدی قیمت بیت کوین کش طی یک شب و رشد 68 درصدی آن طی یک هفته اخیر، این ارز دیجیتال بار دیگر به جمع 10 ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار راه یافت. قیمت بیت کوین کش روز گذشته از 1068 به 1462 دلار افزایش یافت. گفتنی است کمترین قیمت این ارز دیجیتال طی یک هفته گذشته، سطح 800 دلار بود. در حال حاضر قیمت بیتکوین کش 1431 دلار است.

احیای بیت کوین کش که زمانی یکی از 10 ارز دیجیتال اصلی به شمار می‌آمد، یک هفته قبل از هاردفورک برنامه‌ریزی شده برای 15 می (25 اردیبهشت) رخ داده است. گفتنی هاردفورک‌های بیت کوین کش هر سال دوبار صورت می‌گیرد و در این هاردفورک، دو تغییر کوچک اما نه به معنای کم‌اهمیت در شبکه انجام خواهد شد.

یکی از این تغییرات، حذف سقف زنجیره تراکنش‌های تاییدنشده بیت کوین کش است. این موضوع باعث می شود ریزتراکنش‌های بیشتری بدون آنکه منتظر تایید بلاک شوند، به شبکه ارسال شوند.

تاریخچه ای مختصر از ارز بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین SV!

به‌روزرسانی شبکه بیت کوین کش - قیمت بیت کوین کش

در شبکه بیت کوین کش، هر 10 دقیقه یک بلاک استخراج می‌شود و سقف زنجیره تراکنش‌های تاییدنشده قدیمی، 50 تراکنش است. این موضوع به برنامه‌هایی با حجم تراکنش زیاد امکان می‌داد تا قبل از آنکه به تایید بلاک نیاز داشته باشند، 50 تراکنش تقریبا آنی انجام دهند. این سقف تعداد تراکنش در هاردفورک آتی حذف خواهد شد.

تغییر مهم دیگر که برای هاردفورک 15 می برنامه‌ریزی شده است، معرفی چندین خروجی OP_RETURN است. به عبارت ساده‌تر، بلاک چین بیت کوین کش دائما ورود خرده اطلاعات نظیر متن، تصویر و سایر اطلاعات به تراکنش‌ها را امکان‌پذیر می‌سازد. در حال حاضر، فقط یک خروجی OP_RETURN را می‌توان در یک تراکنش قرار داد. به‌روزرسانی آتی شبکه، قرار دادن چندین خرده اطلاعات در یک تراکنش را امکان‌پذیر خواهد ساخت.

این دو تغییر باعث می‌شود که شبکه بیت کوین کش برای مواردی با حجم تراکنش‌های زیاد به شبکه‌ای کاربردی تبدیل شود و آن را برای برنامه‌ها و کاربردهای محبوبی نظیر NFT ها کارآمدتر سازد. کسب‌وکارها و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها بیان کرده‌اند که خواهان این تغییرات هستند تا قابلیت‌های بلاک چین بیت کوین کش به ویژه در رابطه با NFT ها گسترش یابد.

قیمت بیت کوین کش از ابتدای سال جاری تاکنون در روند صعودی قرار داشته است. طبق اطلاعات درون زنجیره‌ای BitInfoCharts، استفاده از این شبکه نیز افزایش چشمگیری داشته است.

تعداد تراکنش‌های روزانه بیت کوین کش از 20,000 تراکنش در ماه دسامبر سال گذشته به بیش از 150,000 تراکنش رسیده است که افزایش 650 درصدی را نشان می‌دهد. از ماه فوریه تا آوریل، شبکه بیت کوین کش معمولا تراکنش‌های روزانه بیشتری نسبت به بیت کوین پردازش کردن است. این تعداد در تاریخ 21 مارس برای شبکه بیت کوین کش و بیت کوین به ترتیب برابر با 414,000 و 229,000 تراکنش بوده است.

هرچند اطلاعات رشد کمتری از لحاظ تعداد تراکنش‌های آدرس‌های منحصربه‌فرد را نشان می‌دهد. این تعداد، افزایش 25 درصدی داشته و از 40,000 به 50,000 تراکنش رسیده است که تقریبا یک پنجم تراکنش‌های بیت کوین است.

هاردفورک های بیتکوین کش به دلیل حاشیه های فراوانی که داشته معمولا منجر به ریزش بازار شده اند. اگرچه این هاردفوک مخالفان زیادی به همراه نداشته و روند آن به خوبی طی می شود اما باید منتظر تاثیر این هاردفورک بر بازار ارزهای دیجیتال ماند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.