بهره‌مندی ۹۸ درصدی شهرهای ایران از گاز طبیعی

بهره‌مندی ۹۸ درصدی شهرهای ایران از گاز طبیعی

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا مشایخی در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به رشد فزاینده مشترکان گاز شهری، گفت: سال 1399 با وجود شیوع ویروس کرونا با برنامه‌ریزی خوب توانستیم رکوردی تازه در گازرسانی به مناطق شهری، روستایی و صنعتی کشور ثبت کنیم؛ بر این اساس هم‌اکنون در بخش شهری، بیش از 98 درصد و در بخش روستایی، 85 درصد جمعیت روستاییان کشور از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: پارسال 2 هزار و 918 روستا، 23 شهر و 6 هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی به جمع مشترکان گاز کشور افزوده شدند.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با برنامه‌ریزی انجام‌شده، امسال نیز گازرسانی به دیگر روستاهای کشور با شتاب تداوم دارد، اظهار کرد: طبق مصوبه شورای عالی اقتصاد برای حمایت از بخش تولید و کاهش آلودگی هوا، یارانه ویژه‌ای برای گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور اختصاص یافته و طبق آن، این واحدها تا سقفی مشخص از پرداخت هزینه گازرسانی معاف خواهند بود.

مشایخی تصریح کرد: امسال همچنین برنامه توسعه گاز تا سال 1401 نیز تعریف شده است تا شرکت‌های گاز استانی بتوانند با دورنمای مناسب بهتر به مردم خدمات‌رسانی کنند.

وی در پایان با خرسندی از اینکه اکنون سوخت پاک و آسان در اختیار روستاییان قرار دارد، یادآور شد: این مهم توانست افزون بر ارمغان آسایش و رفاه برای روستاییان، تا حد زیادی از تخریب محیط زیست و آلودگی هوا نیز بکاهد.

حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان البرز نیز در این آیین گفت: البرز یک استان متفاوت با دیگر استان‌هاست و همه سرمایه‌گذاران تمایل دارند که در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند.

سهراب نجار، سرپرست جدید شرکت گاز استان البرز هم اظهار کرد: همه دست به دست هم دهیم تا پروژه‌های ناتمام هرچه زودتر به انجام رسد؛ زیرا نباید هیچ پروژه گازرسانی معطل بماند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که مسئول هستیم، رضایت مردم را جلب خواهیم کرد، ضمن آنکه توجه به تلاشگران عرصه گازرسانی نیز در اولویت کاری شرکت گاز استان البرز قرار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.