بهای سوخت در انگلیس با لغو معافیت نفتی ایران، رکورد می‌زند

بهای سوخت در انگلیس با لغو معافیت نفتی ایران، رکورد می‌زند
خلاصه اخبار

به دنبال پایان مهلت معافیت‌‌های آمریکا برای خریداران نفت ایران، بهای بنزین و گازوئیل در انگلیس در دو روز گذشته به شکل کم‌سابقه‌ای افزایش‌ داشته است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بهای هر لیتر بنزین روز دوشنبه با نزدیک به ۸ پنس افزایش نسبت به دو روز پیش یک پوند و ۳۶ پنس و بهای هر لیتر گازوئیل هم با ۵ پنس افزایش در همین مدت به یک پوند و ۳۹ پنس معامله شد. بهای سوخت در انگلیس از اوایل ماه گذشته و در پی تصمیم آمریکا برای پایان معافیت‌های نفتی ایران روند صعودی را طی کرده است.

درحال حاضر، پر کردن هر بار باک خودرو به‌طور میانگین ۶ پوند از دو ماه پیش گران‌تر است.«سایمون ویلیامز» یک سخنگوی شرکت خدمات خودرو «آر.اِی.سی» می‌گوید: آوریل (فروردین/ اردیبهشت) دومین ماه متوالی پس از سال ۲۰۰۰ است که بهای سوخت به بالاترین حد رسیده است. وی افزود: بهای بنزین از آخر ماه مارس (اواسط فروردین) تقریبا هر روز افزایش داشته و این مساله روی مخارج خانوارها در سراسر کشور تاثیر زیان‌باری داشته است. دولت آمریکا با وجود نگرانی جامعه جهانی از اختلال در بازار نفت، هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که معافیت خریداران نفت ایران را دیگر تمدید نمی‌کند و به عبارتی هیچ کشوری حق خرید نفت از ایران ندارد.

منبع: donya-e-eqtesad.com