بنیاد آیوتا از راه‌اندازی یک آکادمی آموزشی برای شناخت بیشتر اینترنت اشیاء(IOT) خبر داد

بنیاد آیوتا از راه‌اندازی یک آکادمی آموزشی برای شناخت بیشتر اینترنت اشیاء(IOT) خبر داد
خلاصه اخبار

دوره‌های آموزشی این آکادمی برای همه‌ی دانشجویان قابل فهم بوده و می‌توان اغلب آن‌ها را به صورت آنلاین خریداری کرد

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، بنیاد آیوتا که به عنوان یک سازمان غیردولتی توسعه‌ی تکنولوژی دفاترکل توزیع‌شده مبتنی بر فناوری Tangle پلت‌فرم آیوتا(IOTA) را بر عهده دارد، اخیرا از راه‌اندازی آکادمی آیوتا خبر داده است.

براساس یک پست توییتری که روز ۲۵ آوریل در حساب توییتری رسمی بنیاد آیوتا منتشر شده است، این بنیاد «با همکاری نزدیک با آکادمی IOT1، که یک آکادمی فناوری‌های پیشرفته در برلین و شانگهای است، توانسته توسعه‌ی «اولین برنامه‌ی بین‌المللی دانشگاهی آیوتا» را به پایان برساند.


موارد آموزشی این دوره برای همه‌ی انواع دانشجویان طراحی شده است

همانطور که در اعلامیه‌ی مذکور توضیح داده شده است، اکثر موارد آموزشی این آکادمی را می‌توان به صورت آنلاین خریداری کرد. با توجه به پست وبلاگی سازمان مذکور «بنیان آیوتا مجموعه‌ای کامل از آموزش‌های آنلاین و همچنین آموزش‌های ترکیبی را به برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند».

همچنین گفته شده که مطالب آموزشی دیگری نیز برای «افرادی که برنامه‌نویس نیستند» تهیه شده است. در پست مذکور اعلام شده که این افراد شامل «علاقه‌مندان به فناوری بلاک‌چین، افراد آینده‌نگر و دانش‌آموزان هستند، اما مدیران بخش پروژه‌ی شرکت‌های بزرگ، مفهوم‌گرایان و مدیران سطح C نیز شامل این دسته از افراد هستند». علاوه بر این، گفته شده که طی هفته‌های آتی محتوای آموزشی بیشتری به لیست موارد ارائه شده، افزوده خواهد شد.

بنیاد آیوتا از راه‌اندازی یک آکادمی آموزشی برای شناخت بیشتر اینترنت اشیاء(IOT) خبر داد

آکادمی آیوتا همچنین به دانشجویان خود «گواهینامه‌ی توسعه‌دهند‌ی IOTA» ارائه خواهد کرد. البته این گواهینامه تنها به افرادی اعطا خواهد شد که با موفقیت بتوانند «ارزیابی‌های شفاهی و کتبی» ارائه شده توسط «اعضای بنیان آیوتا» را پشت سر بگذارند.


ابتکار در آموزش‌های مربوط به صنعت رمزارزی

همانطور که بنیاد آیوتا گزارش داده است، انتظار می‌رود که آکادمی مذکور برای کمک به گسترش آگاهی عموم در رابطه با شبکه‌ی IOTA فعالیت کند. لازم به یادآوری است که شبکه‌ی آیوتا بر اساس تکنولوژی بلاک‌چین ایجاد نشده، بلکه این پلت‌فرم با استفاده از Tangle توسعه یافته است. Tangle در واقع یک ساختار پیچیده می‌باشد که با استفاده مفهوم علوم کامپیوتری «نمودار‌های غیرمدور هدایت شده یا DAGs» ساخته شده است.

آقای هوگر کوتر(Holger Köther) رئیس بخش مدیریت همکاری بنیاد آیوتا در رابطه این ابتکار آموزشی اظهار داشت:

ما به سرمایه‌گذاری در آموزش IOTA و همچنین بدست آوردن دانش عمیق در مدت زمان کوتاه باور داریم. این مورد می‌تواند برای شرکت‌ها، مهندسین و توسعه‌دهندگانی که قصد دارند به طور فعال آینده‌ی اینترنت اشیاء(یا IoT) و اکوسیستم ماشین به ماشین را شکل دهند، بسیار مفید واقع خواهد شد.
Holger Köther

بدیهی است که بنیان آیوتا در حال حاضر به لیست چندین سازمان و شرکت مرتبط با صنعت رمزارزی که ابتکارات آموزشی خود را راه‌اندازی کرده‌اند، پیوسته است. به عنوان مثال، صرافی بایننس(Binance) که مقر اصلی آن در جزیره‌ی مالتا واقع شده، چندی قبل آکادمی بایننس را معرفی کرد که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد در رابطه با موضوعات مختلف مربوط به صنعت رمزارزی، علم‌آموزی کنند.

شرکت فناوری مالی Ripple Labs و بنیان کادانو(Cardano) نیز طی سال‌های گذشته برنامه‌های آموزشی مستقل خود را معرفی کرده‌اند.
روز ۱۹ام آوریل ۲۰۱۹ نیز آیوتا از همکاری خود با پلت‌فرم اینترنت اشیاء EVRYTHNG خبر داد. پلت‌فرم مذکور سعی دارد تا «تمامی محصولات در دسترس مصرف کننده را تغییر می‌دهد تا هوشمند، تعاملی و قابل ردیابی شود». همکاری بین این دو سازمان شامل استفاده از برخی فناوری‌های اصلی آیوتا و ادغام آن‌ها در مرکز یکپارچه‌ی بلاک‌چینی EVRYTHNG است. براساس گزارش مذکور، برند‌های مختلف و تولید کنندگان می‌توانند پس از تکمیل روند ادغام «به یک راه ساده و سریع برای آزمایش، مقیاس‌گیری و استقرار کاربرد‌های اینترنت اشیاء دست یابند».

منبع: coinit.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.