بلومبرگ: نفتکش نروژی پس از مرمت به سوی ایران حرکت می‌کند

بلومبرگ: نفتکش نروژی پس از مرمت به سوی ایران حرکت می‌کند
خلاصه اخبار

تارنمای خبری بلومبرگ گزارش داد: نفتکش اندریا ویکتوری (Andrea Victory) که ماه مه گذشته(اردیبهشت ماه) با پرچم نروژ در بندر فجیره مورد حمله قرار گرفته بود، پس از مرمت، حامل سوخت بوده و در شمال آب‌های خلیج فارس به سوی ایران می‌رود.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، این تارنما افزود: نفتکش اندریا ویکتوری یکی از چهار نفتکشی بود که ماه مه گذشته در پی انفجار در نزدیکی بندر «فجیره» امارات و در آب‌های عمان آسیب دیده بود.بر اساس این گزارش، این نفتکش پس از مرمت در بندر رشید واقع در دبی با بارگیری سوخت عازم ایران شد. بنابر داده‌های دریافتی مقصد این نفتکش بندر امام خمینی (ره) در ایران است. بنا براین گزارش، داستین انو(Dustin Eno) مدیر پاسخ به بحران در روابط عمومی بحرپیمایی که به نمایندگی از مدیریت گروه کشتیرانی توم گروپ است دراین باره گفت: این نفتکش عملیاتی شده به روند عادی خود بازگشته است، اما وی از اینکه این نفتکش به کدام سو عازم شده است خودداری ورزید. بلومبرگ نوشت: مشخص نیست این نفتکش حامل چه سوختی است که به‌عنوان نخستین مقصد پس از مرمت عازم ایران شده است. بامداد یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، اخباری از انفجار در بندر الفجیره در شرق امارات منتشر شد که در ابتدا این خبر از سوی مقامات امارات تکذیب شد، اما در ادامه وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که چهار کشتی در نزدیکی آب‌های منطقه‌ای این کشور مورد اقدامات خرابکارانه قرار گرفته است. یک روز پس از انتشار این خبر خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان تاکید کرد که دو نفتکش این کشور در عملیات خرابکارانه بندر الفجیره در امارات هدف قرار گرفته بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.