بلاک استریم به روزرسانی زیرساخت جدید شبکه لایتنینگ را منتشر کرد

بلاک استریم به روزرسانی زیرساخت جدید شبکه لایتنینگ را منتشر کرد
خلاصه اخبار

بر اساس پست وبلاگ شرکت بلاک استریم در تاریخ ۱ مارس (۱۰ اسفند)، این شرکت توسعه‌دهنده بیت کوین نسخه جدیدی از نرم‌افزار مقیاس‌پذیری بیت کوین را به نام سی‌لایتنینگ (c-lightning) عرضه کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، سی‌لایتنینگ یک پیاده‌سازی از راهکار برون‌زنجیره‌ای (off-chain) مقیاس‌پذیری بیت کوین یعنی شبکه لایتنینگ است که به زبان برنامه نویسی C نوشته شده است. بر اساس این اطلاعیه، آخرین نسخه از نرم‌افزار سی‌لایتنینگ ۰.۷، در واقع اولین انتشار اصلی طی ۸ ماه گذشته است که بهبودهای عملکردی و رفع ایرادات در آن انجام شده و حریم شخصی تقویت‌شده و قابلیت‌های جدید به آن اضافه شده است. همچنین مستندسازی (documentation) برای این پروژه نیز بهبود یافته است.

مهمترین ویژگی اضافه شده پشتیبانی از پلاگین‌هاست که به توسعه‌دهندگان امکان گسترش ظرفیت‌های نرم‌افزار را با پلاگین‌های نوشته شده در هر زبان برنامه‌نویسی می‌دهد. توسعه‌دهندگان پروژه امید دارند این قبلیت جدید به انعطاف‌پذیری، توسعه‌پذیری و سفارش‌سازی پیاده‌سازی‌های شبکه لایتنینگ منجر شود.

هفته‌ گذشته، آدام بَک (Adam Back)، مدیرعامل و موسس بلاک‌استریم، در حرکت نمادین مشعل لایتنینگ شرکت کرد. او در ادامه مشعل را به مدیرعملیات سابق پی‌پال و از حامیان اولیه بلاک‌استریم یعنی رید هافمن (Reid Hoffman) سپرد.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف در ماه ژانویه، شرکت فناوری بلاک چین بیت‌فیوری (Bitfury) مجموعه‌ای از ابزار‌های جدید برای صاحبان کسب‌وکار و توسعه‌دهندگان جهت افزایش امر پذیرش شبکه لایتنینگ عرضه کرد.

داده‌های برآمده از یک سایت آماری بیت کوین نشان می‌دهد که ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین در ماه دسامبر سال گذشته از ۲ میلیون دلار عبور کرده است.

همچنین در ماه دسامبر، یک آزمایشگاه تحقیق‌وتوسعه در استارت‌آپ تن‌ایکس (TenX) کارکردپذیری مشترک پروتکل بین بلاک‌ چینی خود را برای مبادله توکن‌های استاندارد ERC20 اتریوم با بیت کوین در شبکه لایتنینگ آزمایش کرد.