بلاکچین در صنعت کتاب جهان

بلاکچین در صنعت کتاب جهان

کتاب ها هنوز هم دارای اهمیت زیادی هستند. فناوری بلاک چین در بسیاری از صنایع خلاق برای محافظت از حق امتیاز و حق چاپ استفاده می شود. اما اکنون، می‌تواند به ناشران کتاب کمک کند تا با استفاده از نوآوری‌های جدید، سود خود را افزایش دهند.

ناشران کتاب استرالیایی با اختلالات جهانی دست و پنجه نرم می کنند. آنها همچنین با تغییرات عظیمی در صنعت خود مواجه هستند. فناوری های دیجیتال کل پارادایم را تغییر می دهند.

عدم اطمینان اقتصادی زیادی در این صنعت وجود دارد. اما ممکن است راهی برای خروج وجود داشته باشد.

محققان دانشگاه فناوری کوئینزلند (QUT) در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه فناوری بلاک چین می تواند به آنها کمک کند نه تنها زنده بمانند، بلکه رشد کنند.

استادیار مارک رایان از دانشکده صنایع خلاق QUT این پروژه را رهبری می کند. تیم او اولین سیستم بلاکچین در صنعت کتاب جهان را توسعه داده است. این یک سیستم نمونه اولیه بلاک چین برای مدیریت حقوق دیجیتال و توزیع حق امتیاز است. امیدواریم این امر در را برای ناشران کوچک به سمت فرصت‌های تجاری جدید باز کند.

حفاظت های بلاک چین

این همکاری همچنین یک ناشر واقعی داشت. ناشر کوچک واقع در بریزبن، کارگاه جغدکوچک ، نثر خود را عرضه کرد. این توسط محققانی از دانشکده‌های صنایع خلاق، حقوق و علوم و مهندسی QUT انجام شد.

پروفسور رایان گفت: «فقدان تحقیقات عملی در مورد اینکه چگونه ناشران ممکن است از بلاک چین بهره ببرند، همچنین نویسندگان و دیگر خلاقان، همراه با سایر مؤسسات فرهنگی مانند کتابخانه‌ها و بایگانی‌ها، وجود دارد.»

بنابراین، ما با کارگاه Tiny Owl کار کردیم تا ارزش بیشتری از خانه‌های انتشاراتی مالکیت فکری ایجاد کنیم که هنگام ایجاد کتاب‌ها تولید می‌کنند. نسخه دیجیتال جدید رمان No Point in Stop نتیجه این همکاری می باشد .

«فناوری بلاک چین زیربنای ارزهای دیجیتال است. برای مدیریت حقوق و حق امتیاز در صنایع متعددی استفاده می شود. به عنوان مثال، توزیع موسیقی و ردیابی محصولات از جمله گوشت گاو، الماس و فروش آثار هنری. حجم کوچک، اما رو به رشدی از تحقیقات و آزمایش‌های فن‌آوری نوآورانه وجود دارد که بر روی بلاک چین برای انتشار کتاب تمرکز دارند. اما، بیشتر آن بر روی توانمند ساختن نویسندگان برای انتشار خود و کسب حق امتیاز متمرکز است.»

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.