بلاتکلیفی کمیسیون SEC در مورد ETF بیت کوین؛ نتیجه چه خواهد شد؟!

بلاتکلیفی کمیسیون SEC در مورد ETF بیت کوین؛ نتیجه چه خواهد شد؟!
خلاصه اخبار

طی بیانیه ای رسمی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) بار دیگر پروپوزال صندوق معاملاتی بیت کوین  ETF VanEck را به تاخیر انداخت. این کمیسیون ۳۵ روز دیگر زمان گذاشته است تا اطلاعات و نظرات در مورد این پروپوزال را جمع اوری کند. این پروپوزال یا پیشنهاد به طور رسمی سال گذشته توسط بورس […]

طی بیانیه ای رسمی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) بار دیگر پروپوزال صندوق معاملاتی بیت کوین  ETF VanEck را به تاخیر انداخت.

این کمیسیون ۳۵ روز دیگر زمان گذاشته است تا اطلاعات و نظرات در مورد این پروپوزال را جمع اوری کند. این پروپوزال یا پیشنهاد به طور رسمی سال گذشته توسط بورس شیکاگو (CBOE) پر شده است.

بورس CBOE درخواست خود برای تغییر قوانین را زمانی ارایه داد که دولت امریکا تعطیل شده بود و فعالیت های کمیسیون SEC کم شده بود و دوباره در تاریخ ۳۱ ژانویه که دولت فعالیت خود را اغاز کرد این کمیسیون نیز اغاز به کار کرد.

این کمیسیون در حال بنا نهادن اقداماتی است که تحلیل های بیشتر مطابقت تغییرات پیشنهادی قانون با بخش (5)(b)6 قانون را امکان پذیر می‌سازد. این امر نیاز دارد که قانون بورس اوراق بهادار کشور طوری طراحی شود تا از کلاهبرداری ها و دستکاری ها جلوگیری شود و عدالت و اصول برابری معاملات را بهبود ببخشد و از حق سرمایه گذاران و عموم مردم محافظت کند.

 

SEC پیشتر تصمیم خود را در مورد پیشنهاد به روز رسانی قانون اوراق بهادار در مورد ارزهای دیجیتال که اجازه فروش و معامله ETF ها در CBOE را می دهد، به تاخیر انداخت.

CBOE پروپوزال تغییر قانون SEC را در روز ۱۵ فوریه برای یک دوره ۴۵ روزه ثبت کرد. از ان زمان، تصمیم SEC در این خصوص دو بار به تعویق افتاده است.

ETF اوراق بهاداری هستند که به عنوان درصدی از دارایی مربوطه ارزشمند هستند و انها را عملا مشابه سهام سنتی ارزیابی می کنند. خیلی از افراد این صندوق ها را عاملی برای پذیرش ارزهای دیجیتال می دانند و ان را نشانه ای از بلوغ ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی می بینند.

به نظر شما در اخر نتیجه تصمیم گیری SEC چه خواهد شد؟ ایا این کمیسیون قانون را تغییر خواهد داد و ETF ها را تایید خواهد کرد؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.