بزرگ‌ترین تأمین مالی سال 97 با انتشار اوراق منفعت نفت

بزرگ‌ترین تأمین مالی سال 97 با انتشار اوراق منفعت نفت
خلاصه اخبار

یک مقام مسئول از صدور موافقت اصولی انتشار مرحله دوم اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند به ارزش 20 هزار میلیارد ریال، با نرخ سود سالانه ۱۹ درصد و سررسید سه ساله در بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش سیگنال به نقل ا ز فارس، متعهد پذیره نویسی اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند گفت:شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند با هدف تأمین منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید از میادین نفتی در حال بهره‌ برداری و به منظور تولید صیانتی از میادین نفتی و همچنین نگهداشت و افزایش ظرفیت تولید نفت خام و اجرای پروژه‌های افزایش تولید، درخواست واگذاری بخشی از منافع حاصل از ۱۱ حلقه چاه نفت را در قالب اوراق منفعت به ارزش 20 هزار میلیارد ریال نمود که موافقت اصولی انتشار آن با نرخ سود سالانه ۱۹ درصدی صادر شده است.

سلطان زالی افزود: بازارگردانی و تعهدپذیره‌نویسی این اوراق با تشکیل بزرگ‌ترین کنسرسیوم تأمین مالی در سال جاری متشکل از چهار شرکت تأمین سرمایه از جمله تأمین سرمایه بانک ملت، لوتوس پارسیان، سپهر و نوین انجام می‌شود که در این بین تأمین سرمایه بانک ملت علاوه بر ایفای نقش مشاور عرضه این اوراق، با تعهد 7 هزار میلیارد ریالی به عنوان عضو پیشگام این کنسرسیوم مطرح است.

مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه بانک ملت در پایان تصریح کرد: سررسید این اوراق سه ساله بوده و ضامن ‌بازپرداخت مبلغ اصل این اوراق شرکت ملی نفت ایران و ضامن پرداخت سود اوراق نیز صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت تعیین شده‌اند.

این گزارش حاکی است از ابتدای سال جاری مبلغ 67.7 هزار میلیارد ریال اورق بدهی در بازار سرمایه منتشر شده است که مرحله دوم اوراق منفعت صبا اروند با ارزش 20 هزار میلیارد ریال به عنوان بزرگ‌ترین تأمین مالی سال جاری، معادل 30 درصد ارزش اوراق بدهی منتشره از ابتدای سال 1397 است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای اوراق بدهی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.