برگزاری ١١ مجمع بانکی از ٢١ بانک حاضر در بورس

برگزاری ١١ مجمع بانکی از ٢١ بانک حاضر در بورس
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، نگاهی به اطلاعیه‌های کدال نشان می‌دهد با پایان یافتن فصل مجامع از میان ۲۱ بانک حاضر در بازار سهام، مجمع صاحبان سهام ۱۱ بانک تا کنون برگزار شده است. گروه بانکی‌ها در بازار سهام با داشتن سهامداران حقیقی و حقوقی قابل توجه، از جایگاه مناسبی در بین […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، نگاهی به اطلاعیه‌های کدال نشان می‌دهد با پایان یافتن فصل مجامع از میان ۲۱ بانک حاضر در بازار سهام، مجمع صاحبان سهام ۱۱ بانک تا کنون برگزار شده است. گروه بانکی‌ها در بازار سهام با داشتن سهامداران حقیقی و حقوقی قابل توجه، از جایگاه مناسبی در بین سرمایه گذاران برخوردار است. به همین دلیل سهامداران گروه بانکی ها در بورس و فرابورس همیشه با حساسیت‌های زیادی تحرکات این ۲۱ بانک حاضر در بازار سهام را مورد رصد و ارزیابی قرار می دهند و به نوعی در سبد سهام خود جایگاه مناسبی را برای خرید سهام این گروه تعبیه کرده اند.
در ان سو برگزاری مجمع شرکت‌ها در بازار سهام از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که با تصویب صورت های مالی، علاوه بر این که میزان سود و زیان ناشر مشخص می شود، چشم انداز مناسبی از حرکت ها و برنامه های اینده را نیز برای سرمایه گذاران ترسیم می شود.
اما بررسی اطلاعات موجود در سامانه معاملاتی بورس و کدال توسط ایبِنا در سال جاری نشان می‌دهد که تقریبا ۵۰ درصد از ۲۱ بانک موجود در بازار سهام مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام خود را برگزار نکرده اند.
برگزاری مجمع ۹ بانک بورسی
حتما بخوانید :  مسیریابی نقدینگی در بورساین گزارش می‌افزاید : بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال از میان ۱۰ بانک حاضر در بورس اوراق بهادار تهران «ملت، صادرات، انصار، پارسیان، پاسارگاد، پست بانک، خاورمیانه، سینا، کارافرین و اقتصاد نوین» تنها مجمع بانک انصار به دلیل «لغو مجمع» برگزار نشده و سایر ۹ بانک «ملت، صادرات، پارسیان، پاسارگاد، پست بانک، خاورمیانه، سینا، کارافرین و اقتصاد نوین» در تاریخ و زمان اعلام شده، مجمع عادی سالیانه و فوق العاده  صاحبان سهام خود را برگزار کرده اند و دستور جلسات این مجامع که عمدتا شامل «تصویب صورت های مالی، استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی وهیات مدیره و … را با رای حاضرین در مجمع تصویب شده است.
مجمع ۹ بانک فرابورسی برگزار نشد
از سویی دیگر بررسی های ایبِنا مشخص کرد که از میان ۱۱ بانک حاضر در فرابورس «حکمت ایرانیان، خاورمیانه، دی، سامان، سرمایه، اینده، ایران زمین، قرض الحسنه رسالت، شهر، قوامین و گردشگری» فقط مجمع ۲ بانک «خاورمیانه و سامان» در فصل مجامع سال جاری برگزار شده است و ۹ بانک بنا به دلایل متفاوت و حتی غیر شفاف جلسه مجمع عمومی سالیانه را برگزار نکرده اند.
دلایل لغو مجمع ۹ بانک
جزییات این اطلاعات حاکی از ان است که در میان ۱۱ بانک حاضر در بازار فرابورس به جز ۲ بانک «خاورمیانه و سامان» که مجمع صاحبان سهام خود را تشکیل داده اند، مجمع بانک دی به دلیل «لغو مجمع»، ۳ بانک «سرمایه، شهر و گردشگری» به دلیل به حد نصاب رسیدن مجمع، بانک «دی» به دلیل لغو و ۵ بانک «حکمت ایرانیان، اینده، ایران زمین، قرض الحسنه رسالت و قوامین» نیز برگزار نشده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.