برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه “وبانک”

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه “وبانک”
خلاصه اخبار

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد که در این مجمع به ازای هر سهم ۶۸۵ ریال تقسیم شد.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با نماد معاملاتی «وبانک» امروز با حضور ۸۴ درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی در محل تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات برگزار شد که در این مجمع در نهایت اعلام شد، هزار و ۱۱۲ میلیارد تومان سود قابل تقسیم شرکت برای سال ۹۷ بوده است که با توجه به دستورالعمل سازمان بورس ۲۰ درصد سهام هلدینگ بین سهامداران تقسیم شد و به ازای هر سهم ۶۸۵ ریال تقسیم شد.

در این زمینه سعید خدامرادی معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی گفت: طبق مصوبه هیأت مدیره ۸۰۰ میلیارد سود بین سهامداران تقسیم شد. برای هیأت مدیره ۱۰۰ میلیون تومان پاداش در نظر گرفته شد. حق حضور اعضای غیرموظف هیأت مدیره برای هر ماه دو میلیون تومان و حق حضور اعضای کمیته حسابرسی برای هر نفر ماهانه یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شد و همچنین مجمع تصویب کرد ۴۰۰ میلیون تومان برای کمک به امور خیریه از جمله کمک به سیل زدگان اختصاص پیدا کند که به گفته بازرس مجمع این رقم در مقابل کل سود هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی عدد قابل توجهی نیست.

وی همچنین گفت: به سهامداران می‌گوییم امسال گروه صنایع بانک ملی حداقل ۲۰ درصد شاهد رشد سود برای سهام خواهد بود وسود سهام در سال ۹۸ حتما از رشد خوبی برخوردار خواهد شد.

سید مهدی سدیدی مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی همچنین گفت: بخشی از سود حاصل شده در سال ۹۷ که به عنوان اندوخته منظور شد، صرف افزایش سرمایه قرار می‌گیرد و همچنین شرکت‌هایی مانند سیمان ساوه و سیمان اراک بازدهی خوبی از محل سود عملیاتی خواهند داشت.

وی افزود: بازدهی سهام گروه سرمایه‌گذاری توسعه ملی امسال۷۰ درصد بوده است یعنی کسی که سال گذشته سهام ۲۶۰ تومانی خریده و اکنون به ۳۶۰ تومان رسیده یعنی میانگین قیمت سهم ۳۰۰ تومان بوده که اکنون ۷۰ تومان برای هر سهم سود گرفته واین بازدهی حدود ۷۰ درصد به شمار می‌رود.

سدیدی همچنین در ارائه گزارشی به هیأت مدیره در مورد وضعیت کلان اقتصاد کشور نرخ بیکاری را ۱۲ درصد رشد اقتصادی را منفی و حجم نقدینگی کشور را یک میلیون و ۸۰۰ هزار میلیارد تومان را اعلام کرد و گفت:‌ نقدینگی تا پایان امسال به ۲ میلیون میلیارد تومان می‌رسد.

به گفته وی بخش اعظم جریان نقدینگی کشور وارد بازار سرمایه می‌شود که نقدینگی این شرکت‌ها دستخوش تعدیل به وسیله نرخ ارز می‌شود.

به گفته ۶۳ و نیم درصد از سهام این شرکت مربوط به بانک ملی است، ۷ درصد سهم فروش که بین ۳۳۰ تا ۳۴۰ قرارداد عرضه بوده است و بازار به این شرکت اعتماد کرده که ارزش روز خالص این سهام ۶۰ درصد رشد کرده است. همچنین ۱۵ درصد از سهام این شرکت مربوط به صندوق بازنشستگی بانک‌ها و سایر سهامداران است.

وی همچنین گفت: گروه وبانک در بین صد شرکت برتر از رتبه ۲۶ به ۲۲ ارتقاء‌ پیدا کرده است.

سدیدی ارزش درآمدهای شرکت توسعه ملی را هزار و ۸۰۰ میلیارد دانست که ۶۰۰ میلیارد از محل سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها بوده و ۱۲۰۰ میلیارد آن برای تقسیم سود در نظر گرفته شده است.

سدیدی سود خالص سالانه را ۷۰ درصد دانست و گفت ۲۵ شرکت بورسی در مجموعه وبانک حضور دارند و بهای تمام شده سرمایه‌گذاری‌های این شرکت ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد است که امروز ارزش روز بازاری این سرمایه‌گذاری‌ها بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد برآورد می‌شود و امیدواریم ارزش گروه سرمایه‌گذاری توسعه ملی به ۱۰ هزار میلیارد برسد.

وی سود هر سهم اصلی را از ۵۷۸ ریال با ۹۲ درصد به هزار و ۱۱۲ ریال، سود تلفیقی هر سهم را از ۴۲۱ ریال و ۲۱۳ ر و آخرین پیش‌بینی سود را از ۵۲۴ ریال به ۹۱۲ ریال اعلام کرد.

به گفته  مدیرعامل وبانک شرکت‌های زیرمجموعه این شرکت دو کرسی هیأت مدیره در شرکت پگاه دارند و اظهار امیدواری کرد که سه کرسی هیأت مدیره هم در بانک اقتصاد نوین داشته باشند و شرکت‌های این گروه در صنعت برق، قدرت و ترانس‌های قدرت دارای انحصار است. در توزیع برق ۷۰ درصد بازار در شوینده‌ها ۲۰ درصد بازار و در روغن خوراکی ۱۵ درصد و از طریق پگاه ۲۵ درصد بازار لبنیات و از طریق لاستیک بارز در صنعت تایرسازی ۴۵ درصد بازار و از طریق اقتصاد نوین ۳۵ هزار میلیارد منابع در اختیار داریم.

وی گفت:‌ در حالی که آخرین پیش‌بینی هر سهم ۹۱۲ ریال بود امروز هزار و ۱۱۲ ریال است و سود قابل تقسیم ۹۷ همین رقم هزار و ۱۱۲ ریال در نظر گرفته خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها