برنج در یک قدمی ورود به بورس کالا

برنج در یک قدمی ورود به بورس کالا

به گزارش سیگنال به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛

 اکبر میرزاپور سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا در رابطه با صحبت‌های اخیر وزیر اقتصاد مبنی بر ورود برنج به بورس کالا، اظهار کرد: بورس کالا اقداماتی را در زمینه انجام داده است و به همین منظور  جلسات متعددی بین بورس کالا، فعالان بخش کشاورزی، فعالان بخش خصوصی برنج از استان‌های( گیلان و مازندران)  و نمایندگان جهاد کشاورزی برگزار شده است.

او بیان کرد: برای ورود برنج به بورس انبارهایی در نظر گرفته شده به گونه‌ای که اکنون ما یک انبار در مرحله پذیرش داریم. علاوه بر آن در تلاشیم تا مجوزهای لازم را به منظور راه‌اندازی این کالا در بورس اخذ کنیم.

میرزاپور گفت: بورس کالا آمادگی لازم را برای حضور این کالا در تابلوی معاملاتی خود دارد، اما اینکه چه مدت زمانی طول می‌کشد تا این مجوز تایید شود، بستگی به نهاد‌های متولی اعم از وزارت اقتصاد و وزارت جهاد کشاورزی دارد.

او درباره حضور شالیکاران به منظور فروش محصول‌شان در بورس کالا، تصریح کرد: اوراق کالایی در اصل ابزاری هستند که بیشتر به کار کشاورزان می‌آیند، این سیستم در اصل بورس را به سمت مباحث کشاورزی کشانده است. این امر به بحث تولید کمک می‌کند.

سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران در رابطه با اینکه این امر فقط مخصوص به برنج‌های داخلی است یا وارداتی‌ها را هم در بر می‌گیرد، گفت: سازوکار معاملات اوراق کالایی علی‌الحساب برای سیستم تولیدات داخلی است، اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که اکنون این امکان در بورس کالا  وجود دارد. در رابطه با برنج‌های وارداتی هم در صورتی که مجوز‌های لازم داده شود، اقدامات لازم را انجام دهیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بورس کالا به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.