برنامه های چین برای جنگ تجاری بلندمدت با آمریکا

برنامه های چین برای جنگ تجاری بلندمدت با آمریکا
خلاصه اخبار

معاون سابق وزارت اقتصاد چین با بیان اینکه این کشور در پاسخ به اقدامات آمریکا می تواند شبیه یک بوکسور،مشت کشنده‌ای را در آخر مسابقه به حریف بزند،اقدامات برای جنگ تجاری بلندمدت را برشمرد.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، وی جیانگو گفت: پکن ابزارهای گوناگونی برای واکنش به جنگ تعرفه آمریکایی‌ها دارد و آماده یک جنگ تجاری بلندمدت است.چین نه تنها به عنوان یک استاد کونگ‌فو در پاسخ به اقدامات آمریکا عمل خواهد کرد بلکه شبیه به یک بوکسور باتجربه می‌تواند مشت کشنده‌ای را در آخر مسابقه به حریف بزند.

وی با اشاره به اقداماتی که پکن می‌تواند در برابر آمریکا در جنگ تجاری انجام دهد،گفت: به عنوان مثال یکی از اولویت های ترامپ در مبارزات انتخاباتی حوزه کشاورزی از جمله گندم، گوشت و ذرت است. حوزه خدمات آمریکا نیز می‌تواند یکی از قربانیان تشدید تنش تجاری آمریکا با چین باشد چرا که ممکن است پکن بر بخش گردشگری، مالی و فرهنگی آمریکا تحریم اعمال کند.

این مقام سابق چینی ادامه داد: در عین حال چین می‌تواند شرکت‌های هواپیماسازی و خودروسازی های آمریکایی را هدف قرار دهد. چین قصد داشت با هدف کسب رضایت آمریکایی‌ها و کاهش کسری تجاری آنها 100 فروند هواپیمای بوئینگ 737 خریداری کند.اقدام اخیر دولت ترامپ در افزایش تعرفه بر واردات 200 میلیارد دلار کالا از چین یک اشتباه بود و می‌تواند عواقب جدی برای این کشور داشته باشد. اگر آمریکا به این اشتباه پی نبرد،مشکلاتی تاریخی ایجاد می‌شوند.

جیانگو افزود: چین گزینه حراج 1.2 تریلیون دلار اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا را دارد که در این صورت بازار مملو از این اوراق شده، قیمت‌ آنها کاهش می‌یابد و آمریکا مجبور خواهد شد بهره آنها را افزایش دهد که این مسئله هزینه دریافت وام برای شرکت‌ها و بخش خصوصی این کشور را افزایش می‌دهد و بر رشد اقتصادی آمریکا تأثیر منفی خواهد گذاشت.

منبع: boursepress.ir