برنامه دولت برای رونق بخش مسکن

برنامه دولت برای رونق بخش مسکن
خلاصه اخبار

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اجرای برنامه دولت برای رونق بخش مسکن با ساخت ١٠٠ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده و تامین مالی آن آغاز شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «محمد باقر نوبخت» روز سه شنبه در حاشیه بازدید از آزادراه تهران – شمال در خصوص برنامه‌های دولت برای ساماندهی بازار مسکن، گفت: امسال ساخت ١٠٠ هزار واحد مسکونی بافت فرسوده را در برنامه داریم.
وی ادامه داد: غیر از طرحی که برای اصلاح ساختار بودجه داریم در طرح دیگری برای رونق تولید و اشتغال برنامه‌ای ٨ بندی داریم که بر اساس آن بیش از ٩٨٨هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد و بخش اعظمی از این اشتغالزایی در بخش مسکن ایجاد خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: علاوه بر ساخت ١٠٠ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده؛ ساخت ٥٠ هزار واحد مسکونی روستایی و ٥٠ هزار واحد مسکونی شهری را نیز در برنامه داریم.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: با تمام دستگاه‌ها برای عملیاتی شدن این هشت برنامه هماهنگی شده است. از جمله با وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مالی ساخت خانه در بافت فرسوده تفاهمنامه‌ای مبادله شده است و در این تفاهمنامه اینکه سهم مالی دولت برای ساخت این خانه‌ها چقدر باشد و در عین حال وزارت راه موظف به تحویل چند واحد مسکونی باشد مشخص شده است.
نوبخت تاکید کرد: در حوزه تولید و اشتغال برنامه‌های همه وزارتخانه‌ها مشخص است و ٢٠ درصد پیش پرداخت‌ها برای پیشبرد این هشت برنامه داده شده است که وزارت راه و شهرسازی هم جزئی از آن است.

برچسب‌ها