برق اداراتی که مصرف خود را کاهش ندهند، قطع می‌شود

برق اداراتی که مصرف خود را کاهش ندهند، قطع می‌شود
خلاصه اخبار

تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت، ادارات باید مصرف برق خود را ۳۰ درصد در ساعت کاری کاهش دهند و در صورتی که مصرف خود را کاهش ندهند، در مرحله نخست اخطار و در صورت رعایت نکردن، برق اداره پرمصرف قطع خواهد شد.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شرکت تولید. انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، “مصطفی رجبی مشهدی” افزود: امروز نیز شاهد رشد 2 هزار و 300 مگاواتی در مصرف برق هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پیک مصرف برق امروز به 52 هزار و 400 مگاوات رسید که نشانگر افزایش شدید مصرف است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ادامه داد: برای مدیریت مصرف اقدام‌های گسترده‌ای انجام شده است.

رجبی مشهدی گفت: امسال مصرف برق اداره‌ها به طور ویژه و با نصب کنتورهای هوشمند کنترل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت، اداره‌ها باید مصرف برق خود را 30 درصد در ساعت کاری کاهش دهند و در صورتی که مصرف خود را کاهش ندهند، در مرحله نخست اخطار دریافت می‌کنند و در صورت رعایت نکردن برق اداره پرمصرف قطع خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: این اقدام‌ها برای تامین پایدار برق مشترکان خانگی و تداوم روند تولید ادامه خواهد یافت و به همین دلیل، اداره‌ها باید پس از پایان ساعت کاری، نسبت به خاموش کردن دستگاه‌های سرمایشی و روشنایی‌های غیرضروری اقدام کنند.

رجبی مشهدی گفت: با توجه افزایش دما در روزهای آتی و افزایش نیاز مصرف برق در کشور رعایت نکات مدیریت مصرف در ساعت اوج مصرف برق که از ساعت 13 تا 17 و 19 تا 23 گزارش شده و تنظیم درجه وسایل سرمایش بر روی 25 درجه امری بسیار مهم و کمک‌کننده برای تامین برق هموطنان خواهد بود.

«علی‌اکبر محرابیان» وزیر نیرو درباره جزئیات مشوق‌های وزارت نیرو برای کاهش مصرف برق، گفته بود: از ابتدای خردادماه، مشترکان به‌ازای هر کیلووات‌ساعت کاهش مصرف، پنج برابر تعرفه برق هر کیلووات یعنی معادل 500 تومان پاداش می‌گیرند.

وی افزود: امسال برای افرادی که در مصرف خود صرفه‌جویی می‌کنند، پاداش‌هایی پیش‌بینی کردیم که با انجام اقدام‌های کوچک مدیریت مصرفی می‌توانند پاداش لازم را برای صرفه‌جویی بگیرند.