برقراری ارتباط بانک فرانسوی با ایران برای فروش بذر به یورو

برقراری ارتباط بانک فرانسوی با ایران برای فروش بذر به یورو
خلاصه اخبار

شرکت فرانسوی تولید بذر ویلمورین اعلام کرد با پشتیبانی یک بانک فرانسوی صادرات به ایران را ادامه داده است.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم ، شرکت فرانسوی تولید بذر ویلمورین اعلام کرد با پشتیبانی یک بانک فرانسوی به ایران صادرات میکند و در اجرای طرح اروپایی دوری از تحریم های آمریکا علیه تجارت با تهران، مشارکت می کند . 
ویلمورین که یکی از بزرگترین عرضه کنندگان بذر غلات و سبزیجات است، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را به همراه بی ثباتی ارز، خطری کوتاه مدت برای فعالیت هایش در بازارهای نوظهور می داند . 
غذا و محصولات کشاورزی مستقیما تحت تحریم های آمریکا قرار نگرفته اند ولی محدودیت معامله با دلار جلوی تجارت با ایران را گرفته است . وینسنت سوپیوت، مدیر امور مالی شرکت گفت:« ویلمورین با یک بانک فرانسوی کار میکند که از وام دهندگان بزرگ فرانسه برای معاملات نیست ، بنابراین مشتریان ایرانی می توانند با یورو پرداخت کنند» . 
«ما از ابتدای سال مالی جاری چندین معامله با ایران داشته ایم .فروش ما به ایران نسبت به قبل کمتر است ولی باید به چندین میلیون یورو برسد» . 
او نام بانک مورد قرارداد را ذکر نکرد ولی گفت که از بانک‌های بزرگ فرانسوی که دارای جریان بالای معامله با دلار هستند، کوچکتر است . 
ویلمورین قبلا گزارش داده بود سالانه 10 میلیون یورو (11.33 میلیون دلار) در ایران فروش داشته است . 
این رقم در مقایسه با فروش 1.35 میلیارد یورویی سال مالی 2017/18 کمتر است. مختل شدن تجارت با ایران می‌توانداین کشور را دچار کمبود بذر سازد. ایران پنجمین پرورش دهنده بزرگ سبزیجات در ایران است . 
برای حفظ صادرات با ایران، ویلمورین به دنبال مشتریان محلی جدید با دسترسی به ارزهای خارجی بود و همچنین مشتریانی که بتواند  در کشور سومی راهی برای ارسال کالا ها به ایران پیدا کنند . 
این تولیدکننده همچنین قصد دارد در طرح اروپایی اینستکس شرکت کند تا بتواند از طریق یک سیستم پایا پای، بدون دلار با ایران معامله کند و از مجازات آمریکا در امان بماند . 
فرانسه، آلمان و انگلستان قانوناً در ماه ژانویه مکانیزم معامله با ایران را ساختند ولی عملیاتی کردن آن چندین ماه طول می‌کشد. این قدرت های اروپایی اول باید بودجه را برای اینستکس در نظر بگیرند و بعد قوانین را معرفی کنند