5 پروژه ارزدیجیتال که در سال 2021 عملکرد خوبی داشتند

5 پروژه ارزدیجیتال که در سال 2021 عملکرد خوبی داشتند

در حالی که سال 2021 برای ارزهای دیجیتال بزرگ بود، برخی از بزرگ‌ترین دستاوردها و تاثیرگذارترین پیشرفت‌ها از بازار آلت‌کوین به دست آمد، جایی که تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هزاران درصد افزایش یافت و به ایجاد سطح جدیدی از آگاهی و پذیرش فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال کمک کرد.

در اینجا نگاهی به پنج پروژه آلتکوین می اندازیم که سهم قابل توجهی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال در سال 2021 داشته اند.

Uniswap

صرافی غیرمتمرکز Uniswap (UNI) مسلماً از زمان راه اندازی در تابستان 2020 بیشترین تأثیر را بر روی اکوسیستم کریپتو داشته است.داده های ارائه شده توسط Dune Analytics نشان می دهد که Uniswap DEX غالبا در طول سال حضور فعال داشته و به طور مداوم حجم معاملات بیشتری نسبت به سایر DEX ها روی هم داشته است.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز در نیمه دوم سال 2021 واقعاً شروع به افزایش کرد که تا حد زیادی به دلیل فعالیت در Uniswap بود.

ارتقاء v3  uniswapشامل ارتقاء پروتکل های متعددی بود و پایه و اساس را برای ادغام راه حل های مقیاس بندی لایه دو مانند Optimism و Arbitrum با Uniswap به عنوان راهی برای کمک به کاهش هزینه های تراکنش و زمان پردازش برای کاربران ایجاد کرد.

Aave

Aave (AAVE) یک پروتکل وام دهی DeFi است که به کاربران این امکان را می دهد تا توکن های خود را سپرده گذاری کرده و آنها را به عنوان راهی برای کسب بازدهی و یا وثیقه به منظور قرض گرفتن دارایی دیگر قرض دهند.

در طول سال، AAVE با انتشار AAVE v2  ، پشتیبانی خود را از Polygon، یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه دو، و Avalanche که یک شبکه بلاک چین متقابل محبوب است ، را گسترش داد.

در نتیجه این قابلیت‌های افزوده شده، کل نقدینگی موجود در پروتکل AAVE از 25.7 میلیارد دلار فراتر رفته است و AAVE را به پروتکل DeFi در رتبه برتر از نظر کل ارزش قفل شده (TVL) تبدیل کرده است.

Curve

Curve Finance یک پروتکل متمرکز بر روی استیبل کوین است که از یک بازارساز خودکار برای مدیریت نقدینگی روی پلتفرم و در سراسر اکوسیستم DeFi استفاده می‌کند.

استیبل کوین ها به عنوان یک قطعه اساسی برای کل جامعه ارزهای دیجیتال در سال 2021 ظاهر شده اند زیرا نقدینگی کافی برای بازار و پناهگاهی امن برای معامله گرانی که در دوره های نوسانات بالا به دنبال سرپناه هستند، فراهم می کنند.

اهمیت فزاینده ای که استیبل کوین ها با سرعت بخشیدن به ادغام استیبل کوین ها در بسیاری از پروتکل های برتر DeFi، از جمله اکوسیستم Yearn.Finance و Convex Finance، به نفع پروتکل Curve و CRV اصلی آن بوده است.

Axie Infinity

Axie Infinity یک بازی تجاری و جنگی برای کسب درآمد (p2e) است که به شرکت کنندگان این امکان را می دهد تا موجودات مبتنی بر NFT به نام Axies را جمع آوری، پرورش دهند، بزرگ کنند، نبرد کنند و تجارت کنند.

در کنار افزایش محبوبیت Axie Infinity، یک رکورد جدید برای توکن AXS این پلتفرم به وجود آمد. با رسیدن توکن به بالاترین حد خود، این پلتفرم در اوج خود در 6 آگوست روزانه 17.55 میلیون دلار درآمد داشت.

Dogecoin

Dogecoin یک منبع باز اثبات کار ارز دیجیتال است که در زمینه سکه های “meme” پیشرو است که در سرتاسر سال 2021 سرفصل خبرها بود.

در حالی که این پروژه سهم کمی در زمینه فناوری یا توسعه دارد، طرفداری مکرر افرادی مانند ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و ستاره کوسه تانک، مارک کوبان، به سوق دادن دوج به یک صعود 23746 درصدی کمک کرد که شاهد افزایش قیمت از 0.0031 دلار در 1 ژانویه بود. در 8 می به بالاترین قیمت 0.74 دلاری رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.