بررسی گزارش ماهانه فلزات/افزایش میزان فروش همراه با کاهش نرخ فروش محصولات

بررسی گزارش ماهانه فلزات/افزایش میزان فروش همراه با کاهش نرخ فروش محصولات
خلاصه اخبار

بررسی گزارشات ماهانه چند شرکت از گروه فلزات اساسی نشان می دهد که افزایش میزان فروش محصولات همراه با کاهش نرخ فروش سبب شده است تا تغییرات درآمدی شرکت های مورد بررسی از محدوده منفی تا مثبت رقم بخورد. به گزارش سیگنال، به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد، بررسی مقدار فروش و مبلغ درآمدی آبان […]

بررسی گزارشات ماهانه چند شرکت از گروه فلزات اساسی نشان می دهد که افزایش میزان فروش محصولات همراه با کاهش نرخ فروش سبب شده است تا تغییرات درآمدی شرکت های مورد بررسی از محدوده منفی تا مثبت رقم بخورد.

به گزارش سیگنال، به نقل از پایگاه خبری با اقتصاد، بررسی مقدار فروش و مبلغ درآمدی آبان ماه فولادی ­ها نشان می­ دهد که به طور کلی مقدار فروش افزایش یافته است همچنین این افزایش در میزان مبلغ درآمدی فولادی­ ها در آبان ماه نسبت به مهر ماه مشاهده می­ شود. اما بررسی جزیی تر شرکت­ ها نشان می­ دهد که با وجود کاهش مقدار فروش دو شرکت ملی سرب و روی و فولاد هرمزگان جنوب مبلغ فروش این دو شرکت در آبان ماه افزایش یافته است که دلیل این موضوع افزایش نرخ فروش محصولات می ­باشد. اما نکته دیگر که در انتشار صورت­های مالی دوره یک ماهه منتهی به 30 آبان 97 شرکت­ های فولادی یافت می­ شود، افزایش محسوس میزان فروش و درآمد شرکت های فرآوری مواد معدنی، کالسیمین، فولاد امیر کبیر کاشان و فولاد مبارکه اصفهان می­ باشد که به طور میانگین میزان تغییر مقداری فروش چهار شرکت نامبرده در آبان ماه نسبت به ماه مهر 500 درصد بوده و میزان مبلغ درآمد این چهار شرکت، 150 درصد برآرود می شود؛ این اختلاف در افزایش درآمد ناشی از کاهش نرخ فروش محصولات بوده است.بنابراین به طور کلی شاهد کاهش نرخ فروش محصولات شرکت­ های فولادی می ­باشیم که این امر در بازارهای جهانی نیز مشاهده می ­شود.

روز گذشته (5آبان) هر تن سنگ آهن در بورس چین حدود 6 درصد سقوط کرد که این امر قیمت میلگرد فولادی را نیز در بورس شانگهای با کاهش 4.2 درصدی مواجه کرد. در بورس فلزات لندن هم فلزات اساسی مسیر مشخصی را دنبال نمی کنند و قیمت ها مدام در نوسان است.  با توجه به این که در روزهای آتی نشست G20 برگزار می شود تمامی نگاه ها به این سمت و گفت و گویی است که میان ترامپ و جین پینگ شکل خواهد گرفت. پیشرفت در این مذاکرات می تواند چشم انداز بازار فولاد را دگرگون کند اما تنش میان چین و آمریکا بازار فولاد و قیمت فولاد را تحت تأثیر قرار داده است. بنابراین برای روند آتی بازار فولاد باید نظاره کننده نتیجه روابط آمریکا و چین بود.