دانلود اپلیکیشن

بررسی معاملات عرضه اولیه کویر پس از رفع گره معاملاتی در تاریخ 6 آبان ماه 1398

بررسی معاملات عرضه اولیه کویر پس از رفع گره معاملاتی در تاریخ 6 آبان ماه 1398
خلاصه اخبار

عرضه اولیه کویر طبق دستورالعمل هیئت مدیره سازمان در روز شنبه پس از پشت سر گذاشتن 10 روز معاملاتی مشمول گره معاملاتی شد.

عرضه اولیه کویر در روز شنبه طبق دستورالعمل هیئت مدیره سازمان بورس مشمول گره معاملاتی شد. فهرست شرکت های دارای گره معاملاتی توسط سازمان بورس استخراج و حداکثر تا ساعت 16 همان روز از طریق سامانه معاملات و همچنین سایت سازمان به اطلاع عموم می رسد. این دستورالعمل به این دلیل طراحی شده است تا معامله سهم هایی که با صف خرید یا صف فروش سنگین مواجه اند و در عین حال حجم معامله در آن ها کم است تسهیل گردد.

همان طور که می دانید عرضه اولیه کویر در روزهای گذشته با صف خرید سنگین همراه بوده است. مستطیل های خاکستری در نمودار زیر حجم مبنا و مستطیل های سبز رنگ حجم معامله عرضه اولیه کویر را نشان می دهند. همان طور که مشخص است در اکثر روزهای گذشته نماد کویر کمتر از حجم مبنای خود معامله شده است و به همین دلیل مشمول گره معاملاتی شده است.

بررسی معاملات عرضه اولیه کویر پس از رفع گره معاملاتی در تاریخ 6 آبان ماه 1398

نماد کویر در ابتدای امروز در مرحله پیش گشایش بدون محدودیت دامنه نوسان با 5.41%+ کشف قیمت شد. همان طور که می دانید قیمت کشف شده در این مرحله قیمت مرجع در دوره حراج پیوسته خواهد بود. اما از آن جایی که مرحله پیش گشایش پس از بسته شدن بازار در ساعت 12:32 صورت گرفت دیگر شاهد مرحله حراج پیوسته نیز نبودیم. ناظر نیز پیامی در این خصوص تا بدین جا ارسال نکرده است.

برای اطلاع از عرضه اولیه های جدید، آخرین نسخه اپلیکیشن سیگنال را دانلود و با مراجعه به بخش اخبار عرضه اولیه، نوتیفیکیشن مربوط به آن را فعال کنید.
برچسب‌ها
نظرات کاربران
  • رضا سلطانی

    ممنون از مطلب مفیدتون
    فقط گره معاملاتی دقیقا توی چه شرایطی پیش میاد؟

    • بهادر آذری

      سلام، سپاس از همراهی شما. طبق دستور العمل هیئت مدیره سازمان بورس، عرضه اولیه کویر با 2.4 میلیارد سهم چون در 10 روز معاملاتی به طور میانگین کمتر از 2 برابر حجم مبنای خودش معامله شد مشمول گره معاملاتی شد.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
13 آذر 1399