بررسی داد و ستد ‌های پر حجم سهام «سپ»

بررسی داد و ستد ‌های پر حجم سهام «سپ»
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، نشریه اقتصادی نیلسون ریپورت که بیش از ۴۷ سال به‌صورت اختصاصی در زمینه سیستم‌های پرداخت در دنیا منتشر می‌شود، شرکت پرداخت الکترونیک سامان را در آخرین گزارش خود جزو ۲۰ شرکت برتر در جمع مهم‌ترین پذیرنده‌های پرداخت دنیا معرفی کرده است. این نشریه که تاکنون توانسته توجه […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، نشریه اقتصادی نیلسون ریپورت که بیش از ۴۷ سال به‌صورت اختصاصی در زمینه سیستم‌های پرداخت در دنیا منتشر می‌شود، شرکت پرداخت الکترونیک سامان را در آخرین گزارش خود جزو ۲۰ شرکت برتر در جمع مهم‌ترین پذیرنده‌های پرداخت دنیا معرفی کرده است.

این نشریه که تاکنون توانسته توجه ویژه صاحبان و فعالان این صنعت در دنیا را به خود جلب کند و معمولا در ماه‌های آخر سال میلادی گزارش‌های بررسی خود از وضعیت فعالیت شرکت‌های پرداخت الکترونیک دنیا را منتشر می‌کند، در آخرین شماره خود در سال جدید با بررسی دقیق فعالیت شرکت‌های پرداختی در دنیا «سپ» را با ۴ پله رشد در میان ۲۰ شرکت برتر دنیا در صنعت پرداخت الکترونیک جهان در ردیف نوزدهم نشاند. بر این اساس می‌توان گفت، شرکت پرداخت الکترونیک سامان با پیگیری و فعالیت مستمر در حوزه فعالیت خود در فهرست ۲۰ شرکت برتر صنعت پرداخت در دنیا جای گرفته است. در این گزارش به بهانه ارتقای رتبه جهانی شرکت پرداخت الکترونیک سامان در حوزه پرداخت، به بررسی روند معاملات سهام این مجموعه همچون حجم و ارزش معاملات، تعداد روز‌های معاملاتی، تعداد خریداران حقیقی و حقوقی و… طی سه ماه گذشته منتهی به ۱۶ مهرماه جاری پرداخته شده است.

در این بازه زمانی تعداد ۳ میلیارد سهم شرکت پرداخت الکتریک سامان کیش در نماد «سپ» با حجم مبنای ۷۲۱ هزار و ۲۴۱ سهم و شناوری ۷ درصد در بازار دوم بورس معامله می‌شود. در دوره مورد بررسی، سهام شرکت طی ۶۳ روز معاملاتی میان اهالی بازار سرمایه معامله شده که ۳۲ روز معاملاتی با روند صعودی ارزش سهام سپری شده است و مابقی یعنی ۳۱ روز معاملاتی نیز با روند نزولی. نماد معاملاتی «سپ» هیچ روزی متوقف نشده و طی ۶۳ روز به‌صورت مجاز معامله شده است. «سپ» طی سه ماه گذشته به طور میانگین روزانه ۶۳۰ دفعه معامله شده و طی این مدت حجم معاملات روزانه آن حدود یک میلیون سهم به ارزش ۱۳ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال را ثبت کرده است. معاملات ۱۶ مهرماه جاری به‌عنوان آخرین روز معاملاتی مورد بررسی، با حجم معاملات ۹۶۷ هزار و ۱۴۴ سهم طی ۵۱۴ دفعه معامله پایان پذیرفته است. همچنین ارزش معاملات روز مذکور ۱۲ میلیارد و ۳۸۵ میلیون ریال و ارزش روز «سپ» در آخرین روز معاملاتی بالغ بر ۳۸ هزار و ۴۲۱ میلیارد ریال اعلام شده است. در جریان معاملات سهام شرکت پرداخت الکتریک سامان کیش طی سه ماه گذشته، ۲۲۵ سهامدار اقدام به خرید «سپ» کرده‌اند و در مقابل آن، ۱۹۴ سهامدار نیز سهام این مجموعه را از تملک خود خارج کردند. با میانگین روزانه، حدود ۹۸۰ هزار سهم «سپ» توسط سهامداران حقیقی و بالغ‌بر ۹۵ هزار سهم آن از سوی سهامداران حقوقی خریداری شده است. در عین حال حجم فروش حقیقی‌ها ۹۰۰ هزار سهم و فروش حقوقی‌ها حدود ۱۷۵ هزار سهم محاسبه می‌شود. بر این اساس می‌توان گفت، سهامداران حقیقی بیش از حقوقی‌ها در روند معاملات سهام شرکت مداخله کردند و نقش آنها در جریان معاملات «سپ» بسیار پررنگ‌تر از حقوقی‌ها بوده است. به‌نظر می‌رسد این امر بیانگر باور سهامداران حقیقی به پتانسیل‌های شرکت پرداخت الکتریک سامان کیش برای حرکت در مسیر رشد و سودآوری است که باعث شده تا «سپ» مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار گیرد.

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها