دانلود اپلیکیشن

برخورد قانونی سازمان بورس با سهامداران متخلف

برخورد قانونی سازمان بورس با سهامداران متخلف
به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن علیزاده این سازمان بالاترین رکن ناظر بازار سرمایه است و سهامداران خرد از نهاد ناظر انتظارات فراوانی دارند.

وی با بیان اینکه سهامداران باید به این مساله واقف باشند که شاخص بازار سهام همیشه مثبت نیست و دچار کاهش هم می‌شود اما باید بدانیم در این وضعیت چگونه سهام خود را مدیریت کنیم، افزود: در شورای عالی بورس و اوراق بهادار مصوب شد، حقوقی ها بازارگردانی را شروع کنند اما شاهد رفتار غیر منطقی از سوی برخی از حقوقی‌ها هستیم.

علیزاده گفت: به تازگی چند شرکت حقوقی دارای تخلف نیز به سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی شده اند و نهاد ناظر بازار سرمایه اخطاریه برای آنها ارسال کرده است.

وی در خصوص تمهیدات مجلس شورای اسلامی برای حفاظت از حقوق سهامداران حقیقی بیان داشت: در مجلس اقدامات بسیاری برای جلوگیری از تخلفات سهامداران حقوقی صورت گرفته و از سازمان بورس نیز درخواست شده تا نحوه فعالیت سهامداران حقوقی را پس از تصویب الزام بازارگردانی در شورای عالی بورس، به مجلس اعلام کنند.

سازمان بورس می‌تواند از ابزارهای قانونی استفاده کند

عضو ناظر در شورای عالی بورس اوراق بهادار به اختیارات سازمان بورس و اوراق بهادار اشاره کرد و گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر می تواند در مواقع خاص از ابزارهای قانونی استفاده کند. به عنوان مثال اقدامی مانند کاهش دامنه نوسان که در زمان شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی صورت پذیرفت می تواند موجب کاهش افت شاخص باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: سهامداران هم باید به این مساله واقف باشند که شاخص بازار سهام همیشه مثبت نیست و دچار کاهش هم می شود اما باید بدانیم در این وضعیت چگونه سهام خود را مدیریت کنیم.

نظرات کاربران
  • ناشناس

    قبلا هم دیدیم چه برخورد جدی میکنه با متخلفها…. بله شما درست میگید

  • اردکانی

    سلام،شب بخیر،چراهمه بتازه وارد ها تشرمیزنندوگناه را گردن آنها میگذارند شما اعاظم واکابر بورس یکروز ازساعت ۸،۳۰،تا۹صبح،فقط سفارش گیری را نظاره کنید،بقیه اش پیشکش،درست است تازه واردیم ولی چشم داریم وکمی تاقسمتی خواندن ونوشتن میدانیم،ببینید چه میگذرد،بعضی مواقع ملیونی سهم ردو بدل میشود،چرا،اسلام این نظریه ها را داده ،یافقیهان،؟؟؟!!! .افرادی که پس انداز خود را آورده دربازار،حداکثر از۲۰تاخیلی زیاد به ۵۰۰ ملیون برسدیانه،آیا خدارا خوش خواهد آمد کل سرمایه یا اکثر سرما یه اش نابود شود واز ما بهتران خانه های ملیاردی به ترلیاردی وشاسی بلند،۱۰تا ….ملیاردی،به هواپیما تبدیل کنند ،بای ذنب قتلت؟

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
14 آذر 1399