بحرین مقررات جدید ارزهای دیجیتال را اعلام کرد

بحرین مقررات جدید ارزهای دیجیتال را اعلام کرد
خلاصه اخبار

بنا بر گزارش رسانه‌ی محلی انگلیسی زبان تِرِیدعربیا (TradeArabia) در تاریخ ۲۵ام فوریه (۶ام اسفند ماه)، بانک مرکزی بحرین مقررات جدیدی را در خصوص ارزهای دیجیتال صادر کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، پیش از این، در ماه دسامبر سال گذشته، بانک مرکزی این کشور، پیش‌نویس طرح پیشنهادی این مقررات را برای قانون‌گذاری و صدور مجوز خدمات دارایی‌های دیجیتال، صادر کرده بود.

مقررات جدید، به موضوعاتی مانند صدور مجوز، حکمرانی، مدیریت ریسک، اقدامات لازم برای مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم، اخلاق تجارت، اجتناب از تعارض منافع، گزارش دهی و امنیت سایبری مربوط می‌شوند.

این مقررات همچنین استانداردهای نظارتی و اجرایی جدیدی را در بر دارد.

صرافی‌های ارزهای دیجیتالی که از سوی بانک مرکزی مجوز دارند نیز، هم اکنون باید از این دستورالعمل‌ها که شامل تطبیق سفارش‌ها، شفافیت قبل و بعد از معامله، اجتناب از دست‌کاری بازار و سوء استفاده از آن و همچنین تعارض منافع می‌شوند، پیروی کنند.

طبق گزارش منتشرشده از سوی تریدعربیا، در این مقررات وضع‌شده از سوی بانک مرکزی چنین آمده است که، صرافی‌های ارزهای دیجیتال، باید برای پذیرش سازمانی مشتریان جدید و همچنین ارائه‌ی مشخصاتی از جمله ضمانت همیشگی قابل بازیابی بودن کیف پول‌های حفاظتی رمزنگاری‌شده‌ی ایمن، بیشتر تلاش کنند.

بنا بر گزارش اخیر سایت کوین تلگراف، بانک مرکزی بحرین پیش از این، یک سندباکس (محیط امن) قانونی را راه‌ اندازی کرد و به شرکت‌های حوزه‌های ارزهای دیجیتال و بلاک چین این اجازه را داد که تا زمان رسمی شدن مقررات، در کشور به فعالیت بپردازند.

همچنین در ماه ژانویه، دانشگاه بحرین اعلام کرد که گواهی‌نامه‌های تحصیلی خود را با استفاده از استاندارد باز بلاک‌سِرتس (Blockcerts) و با همکاری ماشین یادگیری صادر خواهد کرد. بلاک‌سِرتس، یک استارتاپ ارائه‌دهنده‌ی سیستم سوابق رسمی و قابل تائید است که از فرمت بلاک چین محور بهره می‌برد.