در میان نگرانی های بازار مالی نفت سقوط می کند

در میان نگرانی های بازار مالی نفت سقوط می کند

نفت صبح امروز سه شنبه در آسیا با وجود نگرانی های تقاضا کاهش یافت . از طرفی چین بزرگترین واردکننده نفت قرنطینه ها را اعمال کرده و تنش های اقتصادی در اروپا افزایش یافته است.

معاملات آتی نفت برنت با 0.87 درصد کاهش به 105 دلار و 2 سنت رسید در حالی که قیمت نفت خام WTI با 0.84 درصد کاهش به 102 دلار و 22 سنت رسید.

در میان نگرانی های بازار مالی نفت سقوط می کند

بازارهای مالی منعکس کننده این ترس هستند که تحریم های واردات نفت روسیه پس از حمله روسیه به اوکراین ممکن است برخی از کشورهای اروپایی را در تنگنای اقتصادی قرار دهد.

هفته گذشته کمیسیون اروپا یک تحریم تدریجی نفت برای روسیه را پیشنهاد کرد که منجر به افزایش قیمت نفت شد. با این حال این پیشنهاد برای تصویب نیاز به رای اعضای اتحادیه اروپا در این هفته دارد.

توقف عرضه گاز روسیه به آلمان احتمالاً باعث رکود اقتصادی عمیق خواهد شد.

رویترز گزارش داد که مقامات آلمانی در حال آماده شدن برای هرگونه توقف ناگهانی عرضه گاز روسیه هستند.

مجارستان همچنین موضع خود را مبنی بر عدم پذیرش دور جدید تحریم‌های پیشنهادی علیه روسیه تا زمانی که نگرانی‌های این کشور برطرف شود، تکرار کرده است.

بازارهای مالی جهانی نیز تحت تأثیر نگرانی ها در مورد افزایش نرخ بهره و نگرانی های رکود قرار گرفته اند.

واردات نفت خام چین در چهار ماهه اول سال 2022 نسبت به سال گذشته 4.8 درصد کاهش یافت. علاوه بر این شاخص های سهام وال استریت در روز دوشنبه با رسیدن دلار به بالاترین سطح دو دهه اخیر کاهش یافت و نفت را برای کسانی که با ارزهای دیگر معامله می کردند گرانتر کرد.

برای مشاهده آخرین اخبار نفت و مشتقات می‌توانید اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها