بایننس: ترامپ عامل افزایش قیمت بیت‌کوین است

بایننس: ترامپ عامل افزایش قیمت بیت‌کوین است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، بایننس ریسرچ (Binance Research)، تیم تحقیقاتی بایننس ادعا کرد دونالد ترامپ باعث افزایش قیمت بیت‌کوین شد. تیم تحقیقاتی بایننس ادعای عجیبی را در توییتر پست کرد: پس از سخنان ترامپ در مورد تعرفه، بیت کوین به همراه بسیاری از دارایی های امن با افزایش قیمت مواجه شدند. ایا […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

بایننس ریسرچ (Binance Research)، تیم تحقیقاتی بایننس ادعا کرد دونالد ترامپ باعث افزایش قیمت بیت‌کوین شد.

تیم تحقیقاتی بایننس ادعای عجیبی را در توییتر پست کرد: پس از سخنان ترامپ در مورد تعرفه، بیت کوین به همراه بسیاری از دارایی های امن با افزایش قیمت مواجه شدند. ایا جنگ تجاری همچنان می‌تواند عامل رشد قیمت بیت‌کوین باشد؟

به طور خاص، تحقیقات بایننس نشان داد که قیمت بیت‌کوین این هفته به دلیل تشدید جنگ تعرفه ترامپ با چین صعود کرد.

پیامد این اتفاق این است که عدم قطعیت‌های وابسته به جغرافیای سیاسی باعث می‌شود سرمایه گذاران به دارایی‌های امن مانند طلا و اوراق خزانه‌ی ایالات متحده پناه ببرند. این باور درباره‌ی دارایی‌های امن وجود دارد که پشتیبان رکود بازار سهام هستند.

بایننس برای تایید ادعاهای خود، نمودارهایی را توییت کرد که ظاهراً یک همبستگی در تغییر قیمت بیت‌کوین، طلا، صورتحساب ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده و دارایی‌های امن مانند فرانک سوییس را نشان می‌دهد.

بیشتر مردم می‌دانند که همبستگی دلیل بر علت و معلولی نمی شود. با این حال، بایننس تلاش کرد تا بیانات تجاری ترامپ را عامل افزایش قیمت بیت‌کوین بداند و به جز ارایه‌ی این نمودار هیچ مدرک دیگری برای حمایت از این ادعای خود ارایه نکرد.

CZ: ترامپ عامل بالا رفتن اگاهی عمومی مردم نسبت به ارزهای دیجیتال

ادعای تیم تحقیقاتی بایننس تا حدودی با گفته های مدیرعامل ان چانگ پنگ ژایو (CZ) مطابقت دارد. CZ هفته گذشته به CNBC گفت که انتقاد ترامپ از ارزهای دیجیتال برای صنعت به شدت گاوی و صعودی است.

CZ بیان کرد، توییت‌های ترامپ باعث شد مردم و رسانه‌ها درباره ارز دیجیتال بحث کنند که این امر، وجه‌ی جهانی بیت‌کوین را به طرز چشمگیری بالا می‌برد.

وی در ادامه گفت

ترامپ تاکنون هیچ کار مثبت یا منفی انجام نداده است. او فقط گفت که هوادار نیست. این واقعیت که رییس جمهور ایالات متحده در مورد ارز دیجیتال صحبت می‌کند و نظر خود را در توییتر به اشتراک می‌گذارد، چیز خوبی است.

 

CZ اصلاح کرد که ترامپ هیچ اقدامی برای جلوگیری از رشد صنعت رمزنگاری در ایالات متحده انجام نداده است. او صرفاً گفت که طرفدار بیت‌کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده نیست و استناد به نوسانات شدید انها کرد.

ترامپ همچنین از این‌که بیت‌کوین می‌تواند دلار امریکا را تضعیف کند و ممکن است برای تسهیل پولشویی و سایر جرایم مورد استفاده قرار گیرد؛ ابراز نگرانی کرد. اعتراضات او چیز جدیدی نیست، زیرا اغلب در انتقاد منتقدان ارز دیجیتال به این موارد استناد می‌شود.

دونالد ترامپ در تاریخ ۱۲ جولای بیان کرد:

من طرفدار بیتکوین و دیگر ارزهای دیجیتال نیستم. ارزهای دیجیتال پول واقعی نیستند و بسیار پر نوسان هستند و به هیچ عنوان مشخص نیستند. دارایی های کریپتو غیرقانونی می توانند موجب فعالیت های غیرقانونی نظیر خرید و فروش مواد مخدر و دیگر فعالیت های غیرقانونی شوند.

تنها یک ارز واقعی در امریکا وجود دارد که بسیار قوی تر از هر زمان، معتبر و قابل اطمینان است. این ارز به مراتب برترین ارز در جهان است و به راه خود ادامه خواهد داد و ان دلار امریکاست!

پیش‌بینی افزایش  قیمت بیت‌کوین

طبق معمول، هیچ خبر خاصی که باعث افزایش شدید قیمت بیت‌کوین شود وجود ندارد. با این حال، برخی از بزرگان حوزه کریپتو اصرار دارند که گاوها در همین گوشه و کنارها هستند.

به گزارش CCN، ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال ادعا کرد که کاهش قیمت بیت‌کوین در هفته گذشته به نوعی ارامش قبل از طوفان است.

وو یکی از اعضای شرکت سرمایه‌گذاری Adaptive Capital ، بیان کرد اخرین کاهش قیمت باعث می شود تا این بنیاد برای یک روند افزایشی تا پایان ۲۰۲۰ اماده شود.

هشدار کریگ رایت برای سرنگونی بازار بیت‌کوین

ایا بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ افزایش می یابد یا سقوط خواهد کرد؟ این را فقط زمان مشخص خواهد کرد، زیرا متغیرهای بسیاری وجود دارند که به راحتی می‌توانند مسیر را تغییر دهند.

به عنوان نمونه، کریگ رایت (Craig Wright) که خود را خالق بیت‌کوین اعلام کرد ممکن است به محض دسترسی به ۱.۱ میلیون بیت‌کوین که گفته می‌شود به همراه دیو کلیمن (Dave Kleiman) استخراج شده است، بازار را سرنگون کند.

طی یک پست جالب در وبلاگی در تاریخ ۲ اگوست، رایت اعلام کرد که منتظر است تا موجب نابودی خریداران ارزهای دیجیتالی شود که باعث نابودی ابداع او شدند . وی سپس هشدار داد که وقتی در تاریخ ۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ به ۱.۱ میلیون بیت کوین دست پیدا کند (به ارزش بازار: ۱۰ میلیارد دلار) ، ممکن است بازار را سرنگون کند.

و در ادامه هشدار داد

می توان بیت‌کوین را توقیف کرد. در سال جاری، شما خواهید فهمید که سیستم‌های پوشالی که بر مبنای بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر ساخته شده‌اند، چقدر شکننده است.

رایت دقیقا چگونه می‌تواند سیستم‌های مبتنی بر بیت‌کوین را پوشالی و شکننده بخواند؟ با وارد کردن به یکباره ۱.۱ میلیون بیت‌کوین؟ اگر چنین اتفاقی رخ دهد، می‌تواند قیمت بیت‌کوین را کاهش دهد. اما ایا این اتفاق خواهد افتاد؟ چه کسی می‌داند؟ پس با ما همراه باشید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها