بانک های مرکزی فرانسه و سوئیس آزمایش موفقیت آمیز یورو دیجیتال، فرانک سوئیس را اعلام کردند

بانک های مرکزی فرانسه و سوئیس آزمایش موفقیت آمیز یورو دیجیتال، فرانک سوئیس را اعلام کردند

به گزارش سیگنال به نقل از آکادمی هلاکوئی،

روز چهارشنبه بانک دو فرانس (BdF)، مرکز نوآوری BIS (BISIH) و بانک ملی سوئیس (SNB) موفقیت اجرای آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (wCBDC) را با عنوان پروژه جورا اعلام کردند. این پروژه که هدف آن بررسی تسویه حساب های فرامرزی با wCBDC های یورو و فرانک سوئیس بود، بر روی یک پلتفرم فناوری دفتر کل توزیع شده توسط شخص ثالث راه اندازی شد.
فناوری آزمایشی بررسی شده در پروژه ژورا شامل یک شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا از گره‌های کامپیوتری (Corda) برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و در عین حال اطمینان از رعایت همه قوانین قانونی، نظارتی و تجاری کشورهای حاکم بود. سپس، نمادسازی ارزهای فیات فوق الذکر و اوراق تجاری اروپایی قابل مذاکره، یک ابزار بدهی کوتاه مدت (یک سال یا کمتر) به یورو بود. در نهایت، پروژه ژورا به شبکه‌های زیرساختی که تسویه ناخالص در زمان واقعی تراکنش‌ها، دیجیتالی کردن اوراق قرضه و ثبت دارایی‌های دیجیتال را امکان‌پذیر می‌سازد، بررسی کرد.
اگرچه آزمایش موفقیت آمیز بود، اما صدور wCBDC توسط مقامات سوئیسی، فرانسوی یا اتحادیه اروپا را تضمین نمی کند. این گزارش نتیجه‌گیری می‌کند که wCBDC‌ها را می‌توان در ترتیبات تسویه جدید که می‌تواند ساختار و عملکرد بازارهای سرمایه، بازار پول و بازار ارز را تغییر دهد، ادغام کرد و گفت:

گسترش استفاده از پول بانک مرکزی از طریق دسترسی گسترده تر یا افزایش تسویه حساب های فرامرزی می تواند این تغییرات را تسریع کند، همانطور که می تواند ادغام عمیق تر ارزها با سایر دارایی های دیجیتال و اوراق بهادار را تسریع کند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:cointelegraph

 

 

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.