بانک مسکن به سیل‌زدگان ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

بانک مسکن به سیل‌زدگان ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد
خلاصه اخبار

رئیس اداره‌کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن از تسریع روند پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به هموطنان آسیب‌دیده در استان‌های سیل‌زده کشور خبر داد و گفت: ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات به سیل‌زدگان پرداخت شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، پایگاه خبری بانک مسکن، رضا صالحی شهرابی، رئیس اداره‌کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن، با بیان اینکه به‌دنبال وقوع سیل گسترده در بخش زیادی از استان‌های کشور در ابتدای سال‌جاری، بانک مسکن از جمله بانک‌های عامل و پیشرو در پرداخت تسهیلات حمایتی از سیل‌زدگان کشور بود، گفت: مطابق با تکلیف بانک مرکزی، تسهیلات حمایتی از هموطنان آسیب‌دیده در جریان سیل اخیر کشور، در سه قالب شامل تسهیلات مشارکت مدنی برای بازسازی واحدهای آسیب‌دیده شهری و روستایی، تسهیلات جعاله برای تعمیر واحدهای مسکونی آسیب‌دیده و تسهیلات مرابحه برای تامین لوازم خانگی و کمک هزینه‌های معیشتی پیش‌بینی و پرداخت شده است. وی ادامه داد: در این سه قالب بانک مسکن از ابتدای سال‌جاری تا اواسط خردادماه، مجموعا رقمی معادل ۹میلیارد و ۳۴۵ میلیون تومان در قالب ۶۳۹ فقره تسهیلات حمایتی بازسازی، تعمیر و کمک هزینه معیشتی به متقاضیان آسیب‌دیده در استان‌های سیل‌زده کشور پرداخت کرد.

صالحی به تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک عامل بخش مسکن برای بازسازی اماکن روستایی اشاره و اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تا اواسط ماه خرداد، ۵۳ فقره تسهیلات بازسازی روستایی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان پرداخت شد. همچنین تسهیلات جعاله روستایی نیز ۴۲۹ فقره به ارزش ۵ میلیارد و ۸۲ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت شده است. به گفته وی طی این بازه زمانی، ۱۵۷ فقره تسهیلات حمایتی نیز برای تامین و تعمیر لوازم خانگی و کمک هزینه معیشتی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۴۳ میلیون تومان اعطا شده است.وی در پایان تاکید کرد: سقف تسهیلات قرض‌الحسنه بازسازی واحدهای مسکونی برای نقاط شهری معادل ۵۰ میلیون تومان و برای نقاط روستایی معادل ۴۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است. همچنین سقف تسهیلات تعمیر واحدهای مسکونی معادل ۱۵ میلیون تومان و کمک هزینه معیشتی نیز ۱۵تا ۴۵ میلیون تومان (برای واحدهای تجاری) در نظر گرفته شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها