بانک مرکزی رومانی اعلام کرد رمزارزها هرگز جای ما را نخواهند گرفت!

بانک مرکزی رومانی اعلام کرد رمزارزها هرگز جای ما را نخواهند گرفت!
خلاصه اخبار

دنیل داینو گفت که رمزارزها لزوما ارز محسوب نشده و نمی‌توانند نقش‌های اساسی پول را به عهده بگیرند

به گزارش سیگنال به نقل از کوینت، یکی از مقامات رسمی بانک مرکزی رومانی به تازگی اعلام نموده از آنجایی که رمزارز لزوما ارز محسوب نمی‌شوند، نمی‌توانند آن‌ها را جایگزین ارز صادر شده توسط بانک‌های مرکزی کرد. اخبار مربوط به این اظهارات روز ۱۶ام آوریل توسط خبرگزاری محلی رومانی منتشر شده است.

بانک مرکزی رومانی اعلام کرد رمزارزها هرگز جای ما را نخواهند گرفت!

دنیل داینو(Daniel Daianu) یکی از اعضای شورای اداری بانک ملی رومانی(BNR) بر ضرورت آگاهی از تفاوت بین موسسات مالی و نقش‌های ایفا شده توسط آن‌ها تاکید داشت، و اطمینان داد که این نفش‌ها هرگز از بین نخواهند رفت. وی همچنین در رابطه با اهمیت تمایز بین تکنولوژی بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال توضیحاتی ارائه کرد و گفت:

از نظر من، رمزارز نوعی دارایی مالی هستند و ارز محسوب نمی‌شوند. رمزارزها نمی‌توانند نقش‌های اساسی ارز را بر عهده بگیرند، رمزارزها هرگز قادر نخواهند بود که جایگزین ارز صادر شده توسط بانک‌های مرکزی شوند. تنها چیزی که ممکن است رخ دهد این است که بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال خود را داشته باشند، اما این ارز نیز توسط بانک صادر می‌شود و بانک‌های تجاری ارز دیجیتالی را دریافت می‌کنند که قابلیت افزایش و تکثیر دارد. با این حال من موافقم که فناوری‌های جدید منجر به ناهماهنگی می‌شوند و این ویژگی غیرمتمرکزسازی به ما شایستگی شبکه‌ها را نشان می‌دهد.

کشور رومانی اولین کشور اروپای شرقی بود در سال ۲۰۱۴ به بنیاد آمریکایی و غیردولتی بیت‌کوین پیوست. همچنین در ماه جولای گذشته این کشور یک پیش‌نویس اضطراری در رابطه صدور پول الکترونیکی(e-money) منتشر کرد.

در این پیش‌نویس پول الکترونیکی به عنوان «ارزش پولی ذخیره‌ شده به صورت الکترونیکی، از جمله موارد مغناطیسی» معرفی شد که «نشان دهنده‌ی ادعا صادر کننده‌ی مبنی بر دریافت دارایی حاصل از تراکنش‌های پرداخت که توسط شخص دیگری غیر از صادر کننده پول الکترونیکی، پذیرفته شده است.»

گزارش دیگری که توسط انجمن جهانی اقتصاد(WEF) منتشر شده است، نشان می‌دهد که حداقل ۴۰ بانک مرکزی از سراسر جهان با هدف قرار دادن مسائلی همچون تامین مالی، کارآمدی پرداخت‌ها و امنیت سایبری، پروژه‌های تحقیقاتی با موضوع بلاک‌چین راه‌اندازی کرده‌اند. انجمن WEF بیش از ۱۰ کاربرد برای استفاده از فناوری دفاترکل توزیع شده در بانک‌های مرکزی معرفی کرده که شامل توسعه‌ی ارز بانک مرکزی و موارد از این دست می‌باشد.

منبع: coinit.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.