بانک مرکزی اروپا خواستار قانون‌گذاری سریع در رابطه با لیبرا شد

بانک مرکزی اروپا خواستار قانون‌گذاری سریع در رابطه با لیبرا شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، بنوا کوغه (Benoît Cœuré)، یکی از اعضای هییت اجرایی بانک مرکزی اروپا اذعان داشت که قانون‌گذاران سیستم‌های مالی برای مواجهه با ارز دیجیتال باثبات فیس‌بوک یعنی لیبرا، باید سریع‌تر عمل کنند. به گزارش کوین تلگراف، کوغه، روز یکشنبه در شهر اکس-ان-پرووانس فرانسه، اعلام کرد که صدور مجوز […]

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، بنوا کوغه (Benoît Cœuré)، یکی از اعضای هییت اجرایی بانک مرکزی اروپا اذعان داشت که قانون‌گذاران سیستم‌های مالی برای مواجهه با ارز دیجیتال باثبات فیس‌بوک یعنی لیبرا، باید سریع‌تر عمل کنند.

به گزارش کوین تلگراف، کوغه، روز یکشنبه در شهر اکس-ان-پرووانس فرانسه، اعلام کرد که صدور مجوز برای توسعه‌ی خدمات مالی و دارایی‌های جدید با وجود خلا قانونی، کار غیرمسیولانه‌ای است. او گفت:

ما (قانون‌گذاران مالی) باید سریع‌تر از انچه تاکنون در توانمان بود، عمل کنیم.

به گفته‌ی او، موضوع توسعه‌ی دارایی‌های دیجیتال، خلا قوانین مالی موجود و سرعت پایین پذیرش فناوری‌های جدید توسط بانک‌ها را برجسته‌تر کرده است.

بانک مرکزی اروپا خواستار قانون‌گذاری سریع در رابطه با لیبرا شد

                    بنوا کوغه (Benoît Cœuré)، یکی از اعضای هییت اجرایی بانک مرکزی اروپا

کوغه اظهار داشت:

به نظر من تمام این پروژه‌ها، تلنگر مفیدی برای قانون‌گذاران و مقامات دولتی محسوب می‌شوند زیرا به ما این انگیزه را می‌دهند که سوالاتی را مطرح کرده و کارها را با روش بهتری به انجام برسانیم.

بانک مرکزی اروپا تاکنون در خصوص دارایی‌های دیجیتال با احتیاط زیادی برخورد کرده است؛ تا انجا که یکی از مقامات این بانک، ارزهای دیجیتال را یک مشت چرندیات خوانده و پیش‌بینی کرد که در ماه ژانویه به راه خودشان پایان خواهند داد. این بانک همچنین مزایا و معایب احتمالی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را نیز مورد بحث قرار داد.

این گفته‌های کوغه، مشابه بیانیات جرمی الایر (Jeremy Allaire)، یکی از موسسان و مدیران اجرایی شرکت خدمات پرداختی سرکل (Circle)، است. الایر در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت که امیدوار است راه‌اندازی لیبرا اغازی برای توسعه‌ی سیاست‌های ملی در رابطه با دارایی‌های دیجیتال باشد.

هفته‌ی گذشته، کمیته‌های کنگره‌ی خدمات مالی ایالات متحده امریکا، خواستار توقف توسعه‌ی ارز دیجیتال باثبات لیبرا توسط فیس‌بوک و شرکایش شدند. این درخواست پس از ارایه‌ی نامه‌ای از جانب چندین گروه حامی ارزهای دیجیتال، مطرح شد. این گروه‌ها از مجلس خواسته بودند تا برای انجام این دستور، مهلت قانونی تعیین شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.