بانک قرض‌الحسنه مهرایران، موسسه مالی اسلامی برتر جهان در سال ۲۰۱۸

بانک قرض‌الحسنه مهرایران، موسسه مالی اسلامی برتر جهان در سال ۲۰۱۸
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، براساس آخرین رتبه‌‌بندی برترین موسسات مالی اسلامی در جهان که توسط نشریه بین‌المللی بنکر در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، بانک قرض‌الحسنه مهرایران در صدر موسسات مالی اسلامی در جهان قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهرایران، بر اساس این گزارش، بانک قرض‌الحسنه مهرایران به‌عنوان بانک […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، براساس آخرین رتبه‌‌بندی برترین موسسات مالی اسلامی در جهان که توسط نشریه بین‌المللی بنکر در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، بانک قرض‌الحسنه مهرایران در صدر موسسات مالی اسلامی در جهان قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهرایران، بر اساس این گزارش، بانک قرض‌الحسنه مهرایران به‌عنوان بانک کاملا اسلامی با ۱/ ۶۱درصد رشد و ۳ هزار و ۸۷۸ میلیون دلار دارایی منطبق بر شریعت، در رتبه اول بانک های ایران و رتبه برتر موسسات کاملا اسلامی دنیا قرار گرفت. این بانک از بدو تاسیس تا کنون بالغ بر ۵ میلیون و ۱۴۲ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش ۴۱۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرده است که نزدیک به ۲ میلیون فقره این تسهیلات به اعتبار ۱۸۹ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ و پنج ماه نخست سال ۱۳۹۸ پرداخت شده است. نسبت مطالبات به مصارف بانک قرض‌الحسنه مهرایران در طول مدت فعالیت آن حدود یک‌درصد است و مانده منابع آن با اعتماد و استقبال مردم از خدمات و طرح‌های تسهیلاتی متنوع بانک بالغ بر ۲۱۴ هزار و ۳۶۲ میلیارد ریال است. با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر جامعه، این بانک در سال ۹۶ از ۸۲‌درصد و در سال ۹۷ از ۵۵‌درصد رشد منابع قرض‌الحسنه بهره‌مند شده است و منابع بانک در ۵ ماه نخست سال‌جاری نیز بالغ بر ۲۶‌درصد رشد داشته است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها