بانک صنعت و معدن صرفا به‌ دنبال سودآوری نیست

بانک صنعت و معدن صرفا به‌ دنبال سودآوری نیست
خلاصه اخبار

محمود بهمنی نماینده مجلس گفت: بانک‌های توسعه‌ای بانک‌هایی هستند که صرفا به‌ دنبال سودآوری نیستند و فلسفه وجودی آنها تامین مالی طرح‌های عام‌المنفعه است. به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، روابط عمومی بانک صنعت و معدن، رئیس کل اسبق بانک مرکزی اعلام کرد: با توجه به نقش مهم بانک صنعت و معدن به‌عنوان […]

محمود بهمنی نماینده مجلس گفت: بانک‌های توسعه‌ای بانک‌هایی هستند که صرفا به‌ دنبال سودآوری نیستند و فلسفه وجودی آنها تامین مالی طرح‌های عام‌المنفعه است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، روابط عمومی بانک صنعت و معدن، رئیس کل اسبق بانک مرکزی اعلام کرد: با توجه به نقش مهم بانک صنعت و معدن به‌عنوان یک بانک توسعه‌ای در تامین مالی بخش صنعت و معدن کشور در مجلس به‌دنبال راهکارهایی برای افزایش سرمایه این بانک هستیم که در کوتاه‌مدت قابل‌اجرا و دستیابی باشند. وی افزود: در واقع این بانک‌ها زمینه ساز و مشوق بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری هستند به نحوی که با ارائه مشاوره و خدمات کارشناسی فنی، اقتصادی و مالی بستر سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های عام‌المنفعه با ریسک بالاتر که بخش خصوصی رغبتی به سرمایه‌گذاری در آنها ندارد را فراهم می‌کنند.
بهمنی با اشاره به اینکه واضح است که بانک‌های توسعه‌ای که در ابرپروژه‌های صنعتی سرمایه‌گذاری می‌کنند برای ادامه فعالیت خود به سرمایه بیشتری نیاز دارند افزود: نسبت کفایت سرمایه در بانک‌های تجاری براساس قوانین بازل ۳، ۱۲ درصد است که این نرخ برای بانک‌های توسعه‌ای به مراتب بالاتر است.

برچسب‌ها