بانکی ها؛ متهم اصلی افت شاخص بورس

بانکی ها؛ متهم اصلی افت شاخص بورس
خلاصه اخبار

شاخص کل بورس، در آخرین روز معاملاتی هفته جاری در نهایت با افت 662 واحدی به کار خود پایان داد. بیشترین تاثیر منفی را نمادهای وبملت، رمپنا، وتجارت بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جاری در نهایت با افت ۶۶۲ واحدی به کار خود پایان داد و در سطح ۱۵۷ هزار و ۳۱۱ واحد قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در طول جریان معاملات امروز، ۲۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۷، بیش از ۱۵۸ هزار معامله به ارزش ۴۰۶ میلیارد تومان انجام شد و ارزش بازار سهام تا سطح ۶۰۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

برترین گروه‌های صنعتی امروز همانند روز گذشته، گروه‌های بانکی و شیمیایی بودند که بیشترین ارزش معاملات امروز را در اختیار داشتند.

گروه بانکی با معاملاتی به ارزش ۴٫۲ میلیارد تومان در صدر قرار گرفت.

پربازده‌ترین گروه‌های صنعتی در بازار امروز بورس محصولات کاغذی، سایر معادن و انبوه‌سازی و زیان‌ده‌ترین آن‌ها محصولات چوبی و گروه فنی مهندسی بودند.

بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای کگل، شپدیس و شخارک و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای وبملت، رمپنا، وتجارت بر شاخص کل و ارزش بازار سهام امروز داشتند.

همچنین در میان نمادهای بورسی بیشترین تقاضا معادل شش میلیارد تومان متعلق به نماد وتوکا و بیشترین عرضه نیز با ۳٫۱ میلیارد تومان مربوط به نماد کیان بود.

همچنین شاخص کل بازار فرابورس با رشد ۱٫۲ یک واحدی در سطح ۱۹۳۵ واحد قرار گرفت که نماد میدکو و ذوب بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای دماوند و کگهر بیشترین تاثیر منفی را بر روی ارزش این بازار داشته‌اند.

بررسی اتفاقات روز گذشته در بازار سهام

سقف قیمتی (۸۳۰۰ ریال) تعلق گرفت که معادل ۱۴۴ هزار تومان است. در این عرضه بیش از ۳۴۵ هزار کد مشارکت داشت.

در گروه فولادی با توجه به رشد جهانی قیمت محصولات فولادی و همچنین تاثیرپذیری از رشد قیمت ارز، قیمت فولاد در بازار داخلی نیز افزایش یافت و مورد استقبال سهامداران قرار گرفت.

در گروه انبوه‌سازی افزایش تقاضا شکل گرفت و اکثر نمادهای این گروه در دامنه قیمتی مثبت معامله شدند.

در گروه قندی نیز با وجود افت شاخص بورس اکثر نمادها در رنج مثبت معاملات شده‌اند.

در گروه زراعت نیز بازار شاهد معاملاتی متعادل بود.