باز هم عرضه‌های محدود شمش آلومینیوم

باز هم عرضه‌های محدود شمش آلومینیوم
خلاصه اخبار

اخبار فلزات: صنایع پایین‌دست آلومینیوم همواره با مشکلاتی روبه‌رو هستند که تولید را برای آنها دشوار کرده است. درحال‌حاضر یکی از مهم‌ترین مشکلات بازار آلومینیوم کمبود مواد اولیه است. عرضه‌هایی که در بورس کالا انجام می‌شود بسیار محدود است و کفاف نیاز بازار را نمی‌دهد.

به گزارش سیگنال به نقل از متال نیوز، عرضه‌ای هم اگر در بازار انجام می‌شود، دلالان با دلار آزاد آن را صادر می‌کنند، از این‌رو نرخ داخلی را دلال‌ها مشخص می‌کنند. البته نیاز صنایع پایین‌دستی به شمش آلومینیوم به‌طور مشخص از سوی صنایع بالادستی در داخل کشور قابل تامین است و در این زمینه نیاز به واردات نداریم اما موضوع این است که با مشکل صادرات بی‌رویه این مواد اولیه، بدون توجه به تامین نیاز صنایع پایین‌دست روبه‌رو هستیم. موضوع این است که مواد خام به وفور و به نرخ پایین‌تر از عرضه داخلی صادر می‌شود. در این زمینه نیز خواسته ما این است که تامین نیاز صنایع داخلی در اولویت
 باشد.
یکی از تقاضاهای صنایع پایین‌دست آلومینیوم این است که به‌شکل هفتگی و مستمر شمش آلومینیوم در بورس کالا عرضه شود و همان نیز کشف نرخ شود، بنابراین خواهان عرضه مستمر، هفتگی و غیربلوکی در بورس کالا هستیم و خلاف رویه‌ای که دلال‌ها در اولویت هستند، باید صنعتگران و تولیدکنندگان واقعی برای تامین مواد اولیه در اولویت باشند تا بی‌نیاز از واردات، چرخه تولید آنها بچرخد.