بازی شاخص در دو راهی‌های صعود و نزول/ نماد نوری امروز بازگشایی نشد

بازی شاخص در دو راهی‌های صعود و نزول/ نماد نوری امروز بازگشایی نشد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، بورس اوراق بهادار در اولین روز معاملاتی مرداد ریزش و افتادن شاخص در مسیر سراشیبی را به سهامداران و فعالان بازار نشان داد. در طی معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افت 1778 واحدی بر روی رقم 251 هزار و 278 واحد به کار خود […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، بورس اوراق بهادار در اولین روز معاملاتی مرداد ریزش و افتادن شاخص در مسیر سراشیبی را به سهامداران و فعالان بازار نشان داد. در طی معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افت 1778 واحدی بر روی رقم 251 هزار و 278 واحد به کار خود پایان داد. در فرابورس هم هرچند شاخص کل در مقابل ریزش مقاومت زیادی داشت اما در پایان با کاهش 4 واحدی و توقف بر روی عدد 3270 به کار خود خاتمه داد.

شبندر که امروز پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه در روز گذشته امروز به گردونه معاملات بازگشت، به عنوان شاخص‌ساز اصلی بر روی شاخص کل بورس مطرح بود و توانست از ریزش بیشتر شاخص جلوگیری کند.

در فرابورس نیز معاملات مثبتی که در مارون جریان داشت سبب شد تا شاخص به افت 4 واحدی بسنده کند و ریزش بیش از این مقدار را تجربه نکند.

بازگشت تدریجی از مجامع

با توجه به پایان یافتن فصل مجامع شرکت‌ها نماد شرکت‌ها یکی پس از دیگری بازگشایی خواهند شد و به روند معاملات باز خواهند گشت. بازگشایی مثبت و منفی نمادها می‌تواند تا حدی تعیین کننده مسیر شاخص باشد. در این میان با توجه به آنکه سهامداران نوری امروز در انتظار بازگشایی نماد بودند نماد این شرکت باز نشد؛ نظر به اینکه سود قابل توجه و خوبی در مجمع نوری تقسیم شد بازگشای نوری می‌تواند باعث ریزش بیشتر شاخص شود چرا که تعداد زیادی از سهامداران اقدام به فروش سهام و شناسایی سود خواهند کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.