بازگشت موجودی به سرقت رفته کاربران صرافی کریپتوپیا

بازگشت موجودی به سرقت رفته کاربران صرافی کریپتوپیا
خلاصه اخبار

صرافی نیوزلندی هک شده کرپتوپیا (Cryptopia) به تازگی وب‌سایت خود را در قالب فقط خواندنی (Read-Only) مجددا راه‌اندازی کرده و دارایی کاربرانش را نیز به حالت قبل از هک بازگردانده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، به دنبال اطلاعیه‌ هفته گذشته که خبر از راه‌اندازی وب‌سایت در ۴ مارس (۱۳ اسفند) می‌داد، کریپتوپیا با اندکی تاخیر، یک روز بعد، یعنی روز سه‌شنبه ۵ مارس (۱۴ اسفند) وب‌سایت خود را مجددا راه‌اندازی کرد.

در آخرین سری توییت‌ها، کریپتوپیا تایید کرد که موجودی مشتریانش را که از ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) در نزد آن‌هاست، به عنوان اساس محاسبات پیش رو برای بازگرداندن‌ دارایی‌ها استفاده خواهد کرد.

این صرافی گزارش داد که آن‌ها در حال نهایی کردن فرآیند بازگرداندن دارایی برای کاربران زیان دیده هستند و قصد دارند جزییات بیشتری را به زودی منتشر کنند. در حال حاضر کریپتوپیا، به مشتریانش توصیه کرده است که رمزهای عبور و تایید اعتبار دو مرحله‌ای خود را تغییر دهند.

پس از هک ۱۶ میلیون دلاری اواسط ماه ژانویه، کریپتوپیا همچنان در حالت تعمیرات مانده بود تا این‌که پلیس نیوزلند گزارش داد که صرافی آماده است تا در ۱۳ فوریه عملیات‌های خود را از سر بگیرد.

کریپتوپیا در واکنش به این اخبار تصریح کرد که تا زمانی که صرافی به طور کامل میزان خسارت خود را مشخص نکند و از امن بودن موجودی‌ها اطمینان حاصل نکند، قادر به از سر گرفتن معاملات نیست.

پس از گزارش اولیه هک در اواسط ژانویه، مدارک بیشتری مبنی بر این‌که هکرها تا دو هفته بعد نیز در حال برداشت ارز دیجیتال از این صرافی بودند، فاش شد.

در دیگر اخبار آسیب‌پذیری صرافی‌ها، در ۳ مارس (۱۲ اسفند)، آروای‌او (RYO)، ارز دیجیتال فورک شده از مونرو، با انتشار پستی مدعی شده است که باگ کیف پول نرم‌افزاری مونرو می‌تواند سپرده‌های جعلی صرافی‌های ارز دیجیتال را فعال کند.

این آسیب‌پذیری که قرار است با به‌روز رسانی در نسخه بعدی مرتفع شود، به طور بالقوه به هکرها اجازه و امکان سپرده‌گذاری جعلی مقدار دلخواه XMR را می‌دهد.