بازگشت سرمایه دارایی های رمزنگاری شده : کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال با وجود کاهش قیمت ها!

بازگشت سرمایه دارایی های رمزنگاری شده : کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال با وجود کاهش قیمت ها!
خلاصه اخبار

آیا می توان هنگام کاهش قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال نیز سود کسب نمود؟ جهت بررسی این موضوع با سیگنال همراه شوید.

به گزارش سیگنال برای آن دسته از ما انسان ها که در نیمکره شمالی زندگی می کنیم، آوریل و با آعاز فصل بهار به طور سنتی زمانی از سال است که با رشد و جوانه زدن شکوفه ها در طبیعت همراه است.

با این حال، بازار ارزهای دیجیتال با چنین ریتم قابل پیش بینی حرکت نمی کند و هنوز نشانه هایی از بازار خرسی در آن مشاهده می شود. در چند هفته گذشته شاهد نوع جدیدی از بازگشت به دارایی های رمزنگاری شده بودیم: کسب درآمد، نه از تجارت و یا تحقق سود، بلکه فقط از طریق نگهداری رمزارزها و توکن ها!

صرافی ارز دیجیتال Coinbase اخیرا اعلام کرده است که خدمات سهامداری به مشتریان نهادی خود که توکن تزوس (XTZ) را نگهداری می کنند، ارائه خواهد کرد. از سوی دیگر نیز صندوق سرمایه گذاری Battlestar Capital با استارتاپ Celsius مشارکت نموده است تا یک شبکه سهامداری را راه اندازی کند که بازدهی بین 5 تا 30 درصد را برای توکن های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام (Proof of Stake) تامین می کند.

از سوی دیگر بررسی ها نشان می دهد توجه بیشتری به بازگشت سرمایه از طریق وام های مبتنی بر ارزهای دیجیتال منعطف شده است که به عنوان مثال کمپانی BlockFi توانست در مدت دو هفته 25 میلیون دلار از کاربران خود بدین منظور جمع آوری نماید. از طرفی دارندگان ارز با ثبات TrueUSD در پلتفرم Cred می توانند تا 8 درصد سرمایه گذاری خود جهت اعطای وام های مبتنی بر ارز دیجیتال را برای حداقل 6 ماه کسب کنند. در این راستا Universal Protocol Alliance یک استیبل کوین مبتنی بر یورو ارائه خواهد داد که می تواند بازگشت سرمایه 8 درصدی سپرده ها را تضمین کند.

سود، پاداش یا سود سهام، هر آنچه آن را بنامید در نهایت دو ویژگی متفاوت و واگرای بازار ارزهای دیجیتال را نشان می دهند.

بازده غیرمنتظره ارزهای دیجیتال

بازگشت سرمایه دارایی های رمزنگاری شده : کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال با وجود کاهش قیمت ها!

در حالی که سرمایه گذاران به هیچ وجه از توان بالقوه برای افزایش قیمت ها برخوردار نیستند، جالب است که تمرکز فزاینده ای بر سایر منابع بازگشت سرمایه داشته باشیم. استقرار استراتژی های تجاری در سرمایه گذاری روی دارایی های پایدار رایج است؛ و در بازار رمزارزها یک امر جدید محسوب می شود.

همه ما به خوبی میدانیم که حساب های مشمول سود به طور سنتی در معرض مسئولیت های بانکی قرار می گیرند. با این وجود چه کسی می تواند حساب های سپرده گذاری با سود را در حوزه ارزهای دیجیتال تنظیم نماید؟

پلتفرم BlockFi علاقه مند به سپرده گذاری بر روی بیت کوین و اتریوم است. هر دو این ارزهای دیجیتال توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) به عنوان کالا مشخص شده اند که تا حدودی نگرانی ناشی از نوسانات آنها را برطرف می کند.

ریسک در سرمایه گذاری

بازگشت سرمایه دارایی های رمزنگاری شده : کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال با وجود کاهش قیمت ها!

اجازه دهید در این قسمت، مدل کسب و کار سیستم مدیریت پاداش دهی توکن های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام را مد نظر قرار دهیم.

سوال مطرح شده این است که آیا می توان پاداش سرمایه گذاری در این توکن ها را به عنوان “سود مورد انتظار” در نظر گرفت؟ به ویژه هنگامی که بازگشت سرمایه ها به صورت مبالغه آمیز تبلیغ می شوند؟ اگر چنین است، آیا توکن ها به عنوان اوراق بهادار تعریف نخواهند شد؟

در این مورد هنگامی که صحبت از استیبل کوین ها به میان می آید همه چیز گیج کننده تر به نظر میرسد.

سیستم پاداش دهی TrueUSD و استیبل کوین پشتیبانی شده توسط یورو این بحث را بوجود می آورند که سکه های طراحی شده به منظور ابزار انتقال پول نیز می توانند به عنوان اوراق بهادار تلقی شوند. اگر این اتفاق رخ دهد، استفاده از آنها به عنوان ابزار انتقال سرمایه می تواند مورد بحث جدی قرار گیرد.

نتیجه گیری

بنابراین، تمرکز بر روی سودمندی از یک سو به معنی رشد است و می تواند سرمایه گذاران جدید را به سمت بانک های مرکزی جذب کند که امری مثبت تلقی می شود.

اما از سوی دیگر، لایه های عمیق پیچیدگی نه تنها عدم نظارت جامع و اطمینان بخش را برجسته می کنند؛ بلکه کار سختی را برای تنظیم کنندگان قوانین با شرایط فعلی ایجاد می کنند. علاوه بر این، عجله برای راه اندازی خدمات متمایز همراه با سود آور بودن می تواند حساسیت قانون گذاران را برانگیزد، به خصوص در خدماتی که به بازار خرده فروشی اختصاص دارد.

منبع: coindesk

برچسب‌ها