بازسازی زیرساختهای سیل زده خوزستان از محل بودجه کشور و بانک ها

بازسازی زیرساختهای سیل زده خوزستان از محل بودجه کشور و بانک ها
خلاصه اخبار

معاون دفتر امور آب، کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور، محل تامین منابع مالی برای بازسازی زیرساخت های خسارت دیده در سیل اخیر را از محل قانون بودجه کشور و تسهیلات بانکی اعلام کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم، کیومرث سبزی در خصوص استفاده از منابع بودجه‌ای برای جبران خسارت سیل گفت: در سیل اخیر بخشی از تاسیسات که زیر ساخت‌ های عمرانی کشور محسوب می شوند شامل مسیرهای ارتباطی، مراکز درمانی، کانال های آبیاری و زهکشی و خطوط آبرسانی دچار آسیب جدی شدند.

وی زمان نهایی برای قطعی شدن برآورد خسارت را یک تا 2 هفته آینده دانست و یادآور شد: سازمان برنامه‌و‌بودجه تلاش می کند تا با برآورد دقیق این خسارات، منابع لازم برای بازسازی آنها را تامین کند.

وی ادامه داد: این سازمان همه توان خود را بکار گرفته تا این منابع را تامین کند و بازگشت خدمات رسانی ها به حالت عادی یک اولویت و ضرورت است.

معاون دفتر امور آب، کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص خسارت به اموال شخصی سیل زدگان گفت: تامین منابع مالی این بخش از خسارت بر عهده دولت است و برآورد آن با مسئولیت وزارت کشور در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده در حال انجام است.

سبزی، همچنین با بیان اینکه هرسال اعتبارات مربوط به لایروبی رودخانه ها در قانون بودجه کشور پیش بینی می شود، گفت: بحث لایروبی جزو اولویت های این سازمان و وزارت نیرو است اما به دلیل گستردگی و طول رودخانه ها و محدودیت منابع، اعتبارات پیش بینی شده جوابگوی نیازها نبوده است.

انتقاد مشاور وزیر اقتصاد از عدم انتشار آمارهای مالیات و بودجه

منبع: tasnimnews.com