بازدهی بیشتر شاخص نقره نسبت به طلا در مدت مشابه

بازدهی بیشتر شاخص نقره نسبت به طلا در مدت مشابه
خلاصه اخبار

با توجه به شرایط موجود به نظر میرسد نقره گزینه سرمایه گذاری جذاب تری در بلند مدت برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در فلزات گرانبها خواهد بود.

همانطور که در نوشتار طلا برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب تر است یا نقره؟ در 16 تیرماه 1398 بیان گردید، با توجه به اینکه در کشور ما قیمت طلا و نقره از قیمت جهانی (بر حسب دلار) و بر اساس نرخ برابری دلار به ریال بدست می آید، به نظر میرسد نقره گزینه سرمایه گذاری جذاب تری در بلند مدت برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در فلزات گرانبها خواهد بود.

با در نظر گرفتن تاثیر یکسان نرخ برابری دلار به ریال در نقره و طلا و با توجه به امکان رشد بیشتر اونس نقره و همچنین نوسانات بیشتر این شاخص چه در روند صعودی و چه در روند نزولی، بازدهی بیشتر سرمایه گذاری در نقره نسبت به طلا نمی تواند دور از ذهن باشد.

نسبت به تحلیل قبل نقره رشدی 10 درصدی را تجربه نموده است که در این مدت مشابه اونس طلا تنها 0.06 درصد بازدهی به ثبت رسانده است. از منظر تکنیکی در بازه هفته ای در صورت تثبیت قیمت اونس نقره بالای 16.5 دلار ، فعال شدن اهداف 28 – 26 دلار برای این شاخص دور از ذهن نمی باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.