بازدهی بورس از دلار و سکه پیشی می‌گیرد

بازدهی بورس از دلار و سکه پیشی می‌گیرد
خلاصه اخبار

مرتضی عباد می‌گوید: بورس امسال نسبت به بازار سکه، دلار و سپرده‌گذاری در بانک‌ها می‌تواند جذاب‌ترین بازار باشد. در این جذابیت ممکن است سودهای متفاوتی را شاهد باشیم و این یکی از مهمترین خصلت‌های بورس است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، مرتضی عباد، تحلیلگر اقتصادی، در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره تاثیر پایان یافتن معافیت‌های نفتی ایران بر بازار سرمایه اظهار کرد: این خبر تا امروز بر روی بازار تاثیر آن چنانی نداشت. شاید چهار یا پنج ماه آینده آثار این موضوع را در شرکت‌ها مشاهده کنیم اما به نظر نمی‎‌رسد که تا فصل مجامع این موضوع بر بازار تاثیر آن چنانی داشته باشد اما قطعا در بلندمدت تاثیر خواهد گذاشت.

وی درباره وضعیت بورس در سال جاری و وضعیت آن در رقابت با دلار و سکه گفت: بازدهی بورس را نمی‌توان مانند بازدهی سکه محاسبه کرد. شما فقط شاخص را مشاهده می‌کنید و از سهم‌ها اطلاعی ندارید و نمی‌توانید آنها را مشاهده کنید.

بازدهی بورس از دلار و سکه پیشی می‌گیرد

وی افزود: به نظر من در بازار سهام نمی‌توان بر روی سال مشخصی نظر قطعی داد اما بورس امسال نسبت به بازار سکه، دلار و سپرده‌گذاری در بانک‌ها می‌تواند جذاب‌ترین بازار باشد. در این جذابیت ممکن است سودهای متفاوتی را شاهد باشیم و این یکی از مهمترین خصلت‌های بورس است.

وی همچنین در مقایسه وضعیت بورس، دلار و سکه در سال جاری خاطرنشان کرد: امسال برعکس سال گذشته قطعا فعالیت‌های بورسی بیشتر از سکه و طلا بازدهی خواهند داشت و حداقل در شش ماه اول سال شاهد این روند خواهیم بود.

عباد در پیش‌بینی وضعیت بورس و دلار در سال ۹۸ و اینکه کدام یک از نمادها بیشترین تاثیر را می‌پذیرند، گفت: این موقع از سال شرکت‌هایی که سود خوبی را توزیع می‌کنند مورد توجه هستند، علاوه بر این یک سری از شرکت‌ها و سهم‌ها از پارسال عقب مانده‌اند. به نظر من اینها می‌توانند رشد بیشتری را نسبت به بقیه داشته باشند.

وی به سهامدارانی که به تازگی وارد بازار سهام شده‌اند گفت: بازار سهام به قدری جذاب است که به راحتی می‌تواند افراد را آلوده خود کند و متاسفانه در این صورت بیرون رفتن از بورس کار مشکلی خواهد بود. پیشنهاد من این است که افراد بدون اینکه یاد بگیرند و مطالعه کافی داشته باشند وارد این بازار نشوند.

منبع: tejaratnews.com

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

برچسب‌ها