بازار نفت با اقدام بانک مرکزی امریکا نجات پیدا می‌کند؟

بازار نفت با اقدام بانک مرکزی امریکا نجات پیدا می‌کند؟
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، ویرندرا چائوهان، تحلیلگر نفت شرکت “انرژی اسپکتس” به شبکه سی ان بی سی گفت: حواس همه فعلا به جنگ تجاری آمریکا و چین بوده و این عامل در حال حاضر قیمت نفت را تحت تاثیر قرار داده است. این بخش تقاضاست که روی قیمت نفت تاثیر می‌گذارد. کاهش عرضه […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، ویرندرا چائوهان، تحلیلگر نفت شرکت “انرژی اسپکتس” به شبکه سی ان بی سی گفت: حواس همه فعلا به جنگ تجاری آمریکا و چین بوده و این عامل در حال حاضر قیمت نفت را تحت تاثیر قرار داده است.

این بخش تقاضاست که روی قیمت نفت تاثیر می‌گذارد. کاهش عرضه از سوی اوپک که حدود دو میلیون بشکه در روز از تولیدش را محدود کرده است، باید از قیمت نفت پشتیبانی کند اما نفت در یک ماه گذشته تغییر چشمگیری نداشته است.

با وجود افت چشمگیر سطح ذخایر نفت آمریکا و ادامه تنش‌ها در خاورمیانه، رشد قیمت نفت هفته گذشته به دلیل نگرانی نسبت به سلامت اقتصاد جهانی، محدود ماند.

به گفته تحلیلگر “انرژی اسپکتس”، رشد تقاضا برای نفت بی‌شک به شدت آهسته شده است که با جنگ تجاری میان آمریکا و چین بدون ارتباط نیست.

چائوهان گفت: نگرانی شماره یک سرمایه گذاران و مشتریانی که با شرکت “انرژی اسپکتس” صحبت کرده اند این است که جنگ تجاری میان آمریکا و چین روی زنجیره تامین جهانی تاثیر منفی بگذارد و تقاضا برای نفت اندک بماند.

با این حال اگر بانکهای مرکزی بزرگ جهان سیاست پولی خود را تسهیل کنند، تقاضا ممکن است به زودی اوج پیدا کند. چنین سیاستهایی از بازارهای پرریسک حمایت می‌کنند و باعث صعود سهام می‌شوند و نفت هم به نوعی حرکت بازارهای سهام را دنبال می‌کند.

کندی رشد تقاضا و رشد مداوم تولید نفت آمریکا دلایل اصلی عدم رشد چشمگیر قیمت نفت با وجود افزایش تنش‌ها در خاورمیانه و تنگه هرمز بوده است. دو میلیون بشکه در روز کاهش تولید اوپک با تولید بالاتر آمریکا جبران شده و روی قیمت نفت تاثیر چندانی نداشته است زیرا هر گونه کاهش عرضه از سوی خاورمیانه، توسط آمریکا جبران می‌شود.

بر اساس گزارش اوایل پرایس، مارتین راتس، استراتژیست جهانی نفت بانک مورگان استنلی نیز اوایل ماه جاری اظهاراتی مشابهی داشت و گفته بود: بازار نفت در پنج سال گذشته به قدری تغییر کرده که رشد سریع تولید نفت غیراوپک، افزایش قیمت نفت تحت تاثیر تنش‌های فزاینده در خاورمیانه را محدود کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.