بازار سهام وال‌استریت امریکا قرمز پوش شد/ سرمایه‌گذاران به اینده بازار امیدوار نیستند

بازار سهام وال‌استریت امریکا قرمز پوش شد/ سرمایه‌گذاران به اینده بازار امیدوار نیستند
خلاصه اخبار

سرمایه‌گذاران آمریکا تحت تاثیر احتمال کاهش نرخ بهره و ادامه جنگ تجاری به بازار بورس این کشور بی‌اعتماد شده و از این بازار بیرون می‌روند که منجر به افت شدید ارزش سهام‌ در بازار وال استریت شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، شاخص‌های سهام وال‌استریت آمریکا با یکجا فروشی سهام‌های تکنولوژی و فن‌آوری روند کاهشی به خود گرفت. به دلیل نگرانی‌های کاهش تجاری و آمارهای ناامیدکننده اقتصادی که خریداران اعلام می‌کنند سرمایه‌گذاران این حوزه به بازار آتی امیدوار نیستند. 

این در حالی است که رئیس فدرال رزرو آمریکا تحت فشارهای شدید دونالد ترامپ به دنبال کاهش نرخ بهره در این کشور است. سه شاخص عمده بازار سهام آمریکا جلسه گذشته را قرمزپوش به پایان بردند. 

رئیس فدرال رزرو آمریکا پیش از این گفته بود که احتمال کاهش نرخ بهره وجود دارد. 

رئیس فدرال رزرو در حالی که در شورای روابط خارجی این کشور طی سخنانی سعی کرد فدرال رزرو را یک نهاد مستقل معرفی کند اما یک روز بعد ترامپ توئیت کرد که فدرال رزرو «نمی‌داند چه‌کار می‌کند». 

در این میان نگرانی از جنگ تجاری آمریکا و چین هم به کاهش امیدواری سرمایه‌گذاران این حوزه دامن زده است. هفته گذشته یک امیدواری ایجاد شد که در دیدار روسای جمهور دو کشور چین و آ‌مریکا در حاشیه اجلاس G20 تنش‌های تجاری دو کشور کاهش یابد اما اعمال تحریم‌های جدید آمریکا روی کالاهای چینی باعث شد این  امیدواری تا حدود زیادی رنگ ببازد. 

براساس گزارش رویترز شاخص داوجونز با 0.67 درصد و 179.32 واحد کاهش به 26 هزار و 548 واحد رسید. همچنین شاخص S&500 هم با 27.97 واحد یا0.95 کاهش به 2917 واحد رسید، شاخص نزدک کامپوزیت هم افت 1.51 درصدی یا 120 واحد کاهش داشت. 

توز تحلیل‌گر بازار گفت: «تضعیف ارزش سهام بازار نشان می دهد که مردم آمریکا از بازار بورس خارج می‌شوند». 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.