بازار توکن‌های غیرمثلی در سال ۲۰۲۳ با رکود شدیدی مواجه شده است

بازار توکن‌های غیرمثلی در سال ۲۰۲۳ با رکود شدیدی مواجه شده است

قیمت کف مجموعه توکن‌های غیرمثلی (NFT) در سال ۲۰۲۳ به‌شدت کاهش یافته و برخلاف سال ۲۰۲۲، محبوبیت بسیاری از آن‌ها از دست رفته است. این در حالی است که ارزهای دیجیتال در سال جاری توانسته‌اند حدود ۴۰ درصد رشد کنند.

در ۲۲ مه (1 خرداد)، اینفلوئنسر مشهوری به اسم «HashBastards NFTs» اعلام کرد که قیمت کف مجموعه NFTهای دودلز (Doodles) ۹۰ درصد کاهش ‌یافته و از ۲۳ اتریوم به تنها ۲.۳ اتریوم رسیده است. دودلز یک مجموعه NFT غیرمتمرکز است که از ۹۹۹۹ توکن تشکیل شده است و قیمت باارزش‌ترین توکن آن به ۱۲۳.۴۵۶ اتریوم می‌رسد. حجم فروش این مجموعه هم در آوریل (فروردین) ۲.۴ میلیون دلار بوده است که با حجم ۵۳ میلیون دلاری آن در آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) تفاوت زیادی دارد.

در این مدت، کف قیمت مجموعه NFTهای مون بردز (Moonbirds) هم ۹۴ درصد کاهش یافته و از ۳۲ اتریوم به ۲.۱ اتریوم رسیده است.حجم فروش این مجموعه نیز از ۴۸۴ میلیون دلار در آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) به تنها ۳.۱ میلیون دلار در ماه گذشته رسیده است.

کف قیمتی مجموعه NFT گوبلین تاون (Goblintown) هم از ۶ اتریوم به تنها ۰.۲۷ اتریوم  یا ۴۹۰ دلار رسیده است.  حجم فروش این مجموعه از ۳۷ میلیون دلار در ماه مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱)، ۹۹ درصد کاهش‌یافته و در آوریل ۲۰۲۳ (فروردین ۱۴۰۲) به تنها ۲۵۷,۶۷۰ رسیده است.

گفتنی است که  حجم ‌فروش کل بازار NFTها هم در مقایسه با آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) نزدیک به ۸۴ درصد کاهش‌ یافته است.

عکس: حجم فروش بازار توکن‌های غیرمثلی

منبع: ‌Beincrypto

برچسب‌ها