بازار ارز به سمت پایداری حرکت می‌کند / هشدار همتی به برخی بانک‌ها

بازار ارز به سمت پایداری حرکت می‌کند / هشدار همتی به برخی بانک‌ها
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: همانگونه که فعالان اقتصادی و مردم اگاهی دارند، بازار ارز پس از یک دوره سخت که بیشتر از ناحیه فشارهای خارجی و تحریم همه جانبه و انتظارات منفی ناشی از ان بود، در دوره اخیر […]

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: همانگونه که فعالان اقتصادی و مردم اگاهی دارند، بازار ارز پس از یک دوره سخت که بیشتر از ناحیه فشارهای خارجی و تحریم همه جانبه و انتظارات منفی ناشی از ان بود، در دوره اخیر تدریجا به سمت پایداری و پیش‌بینی پذیری حرکت می‌کند.

وی بیان کرده، همانگونه که پیشتر نیز گفته‌ام، تلاش بانک مرکزی در یکسال گذشته عمدتا متمرکز بر مدیریت بازار و ساماندهی به ان بوده است.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داده، در این میان، طرح مباحثی مانند تامین مالی دولت یا کمک به بانک‌ها از طریق تحولات نرخ ارز، نه تنها براساس امار بی‌اساس است، بلکه جفای بزرگی در حق بانک مرکزی است.

وی افزوده، کارشناسان محترم می‌دانند که کنترل نوسانات نرخ ارز فرایند پیچیده‌ای است که با ابزارهای در اختیار بانک مرکزی انجام می‌گیرد.

همتی تصریح کرده، در این راستا بنده همچنان بر عهد و برنامه یکسال پیش خود مبنی بر صیانت از ذخایر بانک مرکزی پا برجا هستم و به صورت فزاینده به تقویت ان اهتمام جدی دارم.

وی اظهار کرده، بخش با اهمیت دیگری از اقدامات در دست بانک مرکزی ان است که دوره تخطی برخی از بانک‌ها، از مقررات ابلاغی و برخی نسبت‌ها به ویژه درصدهای سهامداری، اجرای حاکمیت شرکتی، اعطای وام‌های خاص، خصوصا به اشخاص و شرکت‌های مرتبط و… سر امده است و بانک‌ها باید در چارچوب برنامه‌های بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی، دستورالعمل‌ها و تصمیمات جدی و قاطعی را که در بانک مرکزی اتخاذ و به انها ابلاغ خواهد شد، با جدیت تمام پیگیری و اجرا نمایند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها