باج گیری ۵۰۰ بیت کوین از تتر؛ تهدید به افشای اسناد محرمانه

باج گیری ۵۰۰ بیت کوین از تتر؛ تهدید به افشای اسناد محرمانه

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

شرکت تتر که ارائه دهنده یکی از پر کاربردترین استیبل کوین‌های بازار است اعلام کرده است که تهدیدی مبنی بر افشا اطلاعات حساسی دریافت کرده است. فرستنده تهدید کرده است که این اطلاعات به اکوسیستم بیت کوین صدمه وارد می‌کند و به زودی آنها را در اختیار عموم قرار می‌دهد. او در ازای این اطلاعات 500 بیت کوین باج درخواست کرده است.

شرکت Tether در توییتر خود اعلام کرده است که اطلاعات جعلی در فضای اینترنت منتشر شده است که این اطلاعات مربوط به کارکنان تتر و بانک Deltec و سایرین است.

تهدید و اخاذی 500 بیت کوین از شرکت تتر

در ادامه این توییت‌ها آمده است که تقاضایی مبنی بر پرداخت 500 بیت کوین تا روز سه‌شنبه دریافت کرده‌اند. این شرکت اعلام کرده است که قصد پرداخت چنین مبلغی را ندارد و این اطلاعات ساختگی و جعلی هستند.

این شرکت بیان کرد که اسناد جعلی در بین پرسنل تتر و افراد بانک Deltec Bank & Trust و سایرین به صورت آنلاین در حال گردش است و این اسناد جعلی هستند.


استیبل کوین چیست؟‌ همه چیز درباره ارز دیجیتال باثبات


چه چیزی در انتظار تتر است؟

در زمان نگارش این خبر معلوم نیست که چه اتفاقی خواهد افتاد. شرکت Tether اعلام کرده است که این مدارک جعلی و درخواست باج به مبلغ 500 BTC را به منابع قانونی گزارش داده‌اند.

فعلا مشخص نیست که آیا این حمله همانند تلاش‌هاییست که سایر شرکت‌های کریپتویی را هدف قرار داده‌اند و یا قصد دارند شرکت تتر و جامعه ارز دیجیتال را زیر سوال ببرند.

این اتفاق تنها یک هفته بعد از توافق تتر و بیفینیکس با دفتر کل دادستان نیویورک رخ داده است؛ جنجالی که بیش از یک سال و نیم طول کشید. با این حال این شرکت به پرداخت جریمه‌ای معادل 18.5 میلیون دلار تن داد. علاوه بر آن تتر قبول کرده است که به مشتریانی که در نیویورک ساکن هستند خدماتی ارائه ندهد.

پایان پرونده جنجالی تتر و بیتفینکس پس از 2 سال؛ پرداخت جریمه 18.5 میلیون دلاری
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.