این فلز زودتر از طلا به مرز 2000 دلاری خواهد رسید

این فلز زودتر از طلا به مرز 2000 دلاری خواهد رسید
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، قیمت هر اونس پالادیوم به تازگی به رکورد 1841 دلاری رسیده و این یک رکورد جدید برای این فلز گرانبها به شمار می رود. پالادیوم تنها فلز گرانبهایی است که روند سریع رشد قیمتی را نسبت به سایر فلزات گرانبها و صنعتی تجربه کرده است. قیمت پالادیوم […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، قیمت هر اونس پالادیوم به تازگی به رکورد 1841 دلاری رسیده و این یک رکورد جدید برای این فلز گرانبها به شمار می رود.

پالادیوم تنها فلز گرانبهایی است که روند سریع رشد قیمتی را نسبت به سایر فلزات گرانبها و صنعتی تجربه کرده است.

قیمت پالادیوم از ابتدای امسال تاکنون 60 درصد رشد داشته است. تحلیلگران پیش بینی می کنند که روند صعودی قیمت پالادیوم در سال 2020 نیز ادامه خواهد یافت و این فلز گرانبها رکوردهای جدیدی را ثبت خواهد کرد.

بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس در این باره گفت: جای تعجبی نیست که عملکرد قیمتی پالادیوم در ماه های آینده خوب باشد. تصور می کنیم که قیمت هر اونس پالادیوم تا سه ماه پایانی 2020 به بیش از 2000 دلار خواهد رسید.

تحلیلگران بین المللی بر این باورند که علت اصلی افزایش چشمگیر قیمت پالادیوم ، مربوط به نیروهای ساختاری عرضه و تقاضا است.

بخش عمده تقاضای پالادیوم از صنعت خودروسازی جهان است. روند صعودی تقاضا به حدی است که ظرفیت جدید تولید پالادیوم قادر به تامین آن نیست.

موسسه تی دی اس پیش بینی می کند که بازار جهانی پالادیوم طی سال های 2020 و 2021 با کسری شدید تولید و عرضه روبرو خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
نظرات کاربران
  • ناشناس

    از کجا میشه پالادیوم خرید؟

    • بهادر آذری

      سلام، در ایران فقط امکان خرید زینتی جات پالادیوم وجود داره، و خرید شمش پالادیوم و … امکان پذیر نیست.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
11 خرداد 1399