ایلان ماسک : من ساتوشی نیستم !

ایلان ماسک : من ساتوشی نیستم !

ماسک در آخرین حضور خود در پادکست با لکس فریدمن، بار دیگر شایعات مربوط به ساتوشی ناکاموتو بودن خود را رد کرد.

او استدلال می کند که دانشمند کامپیوتر و رمزنگار نیک سابو، که همچنین ایجاد بیت کوین را انکار کرده است، مسئول اصلی پیشبرد ایده هایی است که منجر به ایجاد اولین ارز رمزنگاری شده در جهان شد:

او ادعا می کند که ناکاموتو نیست، اما من مطمئن نیستم. این نه اینجاست و نه آنجا، اما به نظر می رسد که او بیش از هر کس دیگری مسئول ایده های پشت بیت کوین است.

از آنجایی که تاخیر بیت کوین بسیار طولانی است، ماسک استدلال می کند که ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان ذخیره ثروت مفید است، اما به عنوان ارزی برای پرداخت ها بی فایده است.

ماسک خاطرنشان می‌کند که Dogecoin دارای قابلیت حجم تراکنش بسیار بالاتری در مقایسه با بیت کوین و همچنین کارمزدهای بسیار پایین‌تری است:

در حال حاضر، اگر می‌خواهید یک تراکنش بیت‌کوین انجام دهید، قیمت انجام آن تراکنش بسیار بالا است، بنابراین نمی‌توانید از آن به طور موثر برای اکثر موارد استفاده کنید، و حتی نمی‌توانید آن را به حجم بالا تبدیل کنید.

داشتن اندازه بلوک کوچک منطقی بود و زمان همگام سازی طولانی در سال 2008 به دلیل زیرساخت اینترنتی نسبتا ضعیف مناسب بود، اما طبق گفته ماسک، اکنون سرعت بیت کوین به طرز جالبی پایین است.

رئیس تسلا همچنین Dogecoin را به دلیل خواص تورمی آن تحسین کرد زیرا انگیزه بیشتری برای استفاده از آن وجود دارد:

اگر یک ارز بیش از حد کاهش دهنده باشد … اگر انتظار می رود ارزش یک ارز در طول زمان افزایش یابد، تمایلی به خرج کردن آن وجود ندارد.

بدون Dogecoin در مریخ

وقتی از ماسک در مورد استفاده از دوج کوین در مریخ پرسیده شد، ماسک می گوید که سیاره سرخ باید ارز متفاوتی داشته باشد زیرا به دلیل سرعت نور، همگام سازی تراکنش ها دشوار خواهد بود.

ایلان ماسک که به دلیل مشارکت در پی پال، درک عمیقی از پول دارد، استدلال می کند که سیستم مالی موجود قدیمی است:

بانک‌ها همچنان در سال 2021 پردازنده‌های مرکزی می‌خرند و کد COBOL قدیمی را اجرا می‌کنند.

او می افزاید که دولت قادر است پایگاه داده پول را ویرایش کند، که به آنها اجازه می دهد تا پول بیشتری چاپ کنند. او رقیق کردن عرضه پول توسط بانک‌های مرکزی را «شکل زیان‌بار مالیات» می‌بیند و استدلال می‌کند که رمزارز قادر به رفع این مشکل است.

در نهایت، ماسک پول را به عنوان پایگاه داده ای برای تخصیص منابع می بیند:

اگر در یک جزیره بیابانی و بدون غذا محاصره شوید، تمام بیت کوین موجود در جهان مانع از گرسنگی کشیدن شما نمی شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.