ایلان ماسک : بیت کوین برای انتقال دارایی ها بهتر از پول کاغذی است

ایلان ماسک : بیت کوین برای انتقال دارایی ها بهتر از پول کاغذی است
خلاصه اخبار

اظهار نظر ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تسلا و SpaceX، مبنی بر اینکه رمزارزها یک جایگزین بهتر برای پول معمولی هستند مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش سیگنال در مصاحبه ای که با شرکت سرمایه گذاری ARK Invest در نوزدهم فوریه انجام شده، ماسک از دیدگاه های خود در مورد آینده شرکت هایش  گفت و به طور خاص به سوالاتی درباره اندیشه هایش در مورد رمزارزها پاسخ داد.

در پایان ماسک گفت که اعتقاد دارد که ساختار بینکوین کاملا درخشان است و ادامه داد: “رمزارزها کنترلهای ارزی را نادیده میگرند….پول کاغذی در حال از بین رفتن است. و به طور حتم رمزارزها از جهت انتقال ارزش به مراتب نسبت به یک تکه کاغذ، بهتر عمل میکنند.”

ماسک همچنین به جنبه‌هایی از صنعت اشاره کرد که از مشارکت و استفاده شرکت‌هایش از این فن‌آوری جلوگیری می‌کنند. در رابطه با جنبه های منفی رمزارزها و به عنوان نمونه بیت کوین، ماسک افزود: “استفاده از یک شبکه محاسباتی بزرگ برای حفظ دفتر کل توزیع شده، انرژی زیادی مصرف میکند. برای شرکتی که هدف آن افزایش استفاده از انرژی پایدار است، ممکن است که استفاده از منابع تسلا برای درگیر شدن در صنعت رمزارزها مناسب نباشد.”

او گفت: ” ایجاد بیت کوین در این نقطه بسیار سخت است.”

قابل‌ذکر است، این اولین بار نیست که ماسک در رابطه با رمزارزها اظهار نظر کرده است. در اکتبر سال گذشته، او توییت مرموزی در مورد خرید بیت کوین انجام داد که بازتاب زیادی در رسانه های اجتماعی به همراه داشت، اگرچه اکنون میگوید که آن یک شوخی بوده است.

هویت ماسک بارها در تویتر توسط کلاهبرداران جعل شده است که تلاش کرده اند تا از تصویر پروفایلی شبیه به  او برای جمع آوری کمکها مالی در طرح های توسعه ای استفاده کنند. ماسک به شوخی گفت: “کلاهبرداران بیت کوین و اتریوم در تویتر آنقدر زیاد بودند که من تصمیم گرفتم به آن‌ها ملحق شوم و توییت کنم که آیا میخواهید مقداری بیت کوین بخرید؟”

منبع : Coindesk