ایران در چین خط تولید گندله سنگ آهن راه اندازی می نماید

ایران در چین خط تولید گندله سنگ آهن راه اندازی می نماید
خلاصه اخبار

خبرها حاکی از آن است که ایران قصد دارد با مشارکت چینی ها در این کشور یک خط تولید گندله راه اندازی نماید و این اولین پروژه برون مرزی ایران در مورد گندله سنگ آهن می باشد. نقش طرف ایرانی تامین فن آوری و تجهیزات مورد نیاز این خط تولید است. به گزارش سیگنال، به […]

خبرها حاکی از آن است که ایران قصد دارد با مشارکت چینی ها در این کشور یک خط تولید گندله راه اندازی نماید و این اولین پروژه برون مرزی ایران در مورد گندله سنگ آهن می باشد. نقش طرف ایرانی تامین فن آوری و تجهیزات مورد نیاز این خط تولید است.

به گزارش سیگنال، به نقل از TSEpress، این کارخانه با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن در سال تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. همچنین ظاهرا بخش خصوصی در حال بررسی انجام پروژه ای در عمان می باشد و در صورت موفقیت اجرایی خواهد شد.

همچنین قابل ذکر است در اکتبر سال جاری چین بزرگترین خریدار سنگ آهن ایران بوده ۱٫۴۹ میلیون تن خرید داشت و ۸۹ درصد سهم صادرات سنگ آهن ایران در این ماه بوده است. همچنین هند از ایران ۱۶۰ هزار تن سنگ آهن خریداری کرد که بیش از دوبرابر شده بود. همچنین صادرات سنگ آهن ایران به اندونزی در ماه فوق از صفر به ۲۰ هزار تن رسید.